Quorum - Cavatina ruszy z budową pierwszej wieży nad Odrą - Wroinfo.pl

Quorum – Cavatina ruszy z budową pierwszej wieży nad Odrą

investmap.pl

Deweloper jeszcze w tym roku rozpocznie realizację wielofunkcyjnego kompleksu, z liczącą 140-metrów wieżą, który tym samym stanie się drugim najwyższym budynkiem we Wrocławiu.

Inwestycja powstanie na działce przy ulicy Sikorskiego we Wrocławiu. Składać się będzie z trzech nowoczesnych biurowców oraz budynku mieszkalnego. Autorem projektu, a także inwestorem jest firma Cavatina. Pierwszy powstanie wieżowiec mieszkalny z około 330 lokalami, a pozostałe budynki – ok. 80 tys. mkw. powierzchni – zostaną przeznaczone na część biurową.

Holding S.A. pozwolenie na budowę budynków otrzymała 25 sierpnia. Budowę rozpocznie od 24-kondygnacyjnego budynku mieszkalnego, w IV kwartale tego roku (następne w kolejności są biurowce A i B).

Wysokość kompleksu będzie zróżnicowana: 4, 8, 20, 24, 31 i 35 kondygnacji. Ostatnie piętro wieżowca zostanie zagospodarowane pod taras widokowy. Parter natomiast, od strony wschodniej, północnej i zachodniej będzie częścią usługową. Na podium całego kompleksu, na poziomie czwartej kondygnacji, zaprojektowano tarasy i zielone przestrzenie, które będą dostępne dla wszystkich pracowników i mieszkańców. W podziemnej hali garażowej przewidziano 1 500 miejsc postojowych.

O nowym kompleksie wypowiedział się przedstawiciel inwestora:

Kompleks budynków usytuowany jest w ścisłym centrum Wrocławia przy samym nabrzeżu Odry, której bulwary stanowić będą strefę odpoczynku i rekreacji i jeden z głównych atutów inwestycji. Wzdłuż bulwarów planowany jest szereg lokali usługowych, również o funkcjach gastronomicznych z ogródkami z widokiem na rzekę.