Nowy klub we Wrocławiu. WKS Śląsk Wrocław Futsal! - Wroinfo.pl

Nowy klub we Wrocławiu. WKS Śląsk Wrocław Futsal!

Wrocławski wielosekcyjny WKS otwiera nową sekcję, związaną z futsalem. WKS Śląsk Wrocław Futsal, bo tak będzie nazywała się drużyna, zacznie swoją przygodę od II Dolnośląskiej Ligi Futsalu. Cel na przyszłość jest raczej oczywisty – Ekstraklasa.
facebook.com | Futsal Śląsk Wrocław

Prezesem WKS Śląsk Wrocław Futsal został Sebastian Bednarz, założyciel klubu KS Acana Fustal Jelcz-Laskowice. Wśród zaangażowanych w ideę budowy futsalowego zespołu we Wrocławiu zaangażował się także Przemysław Bednarek (były Prezes FC Wrocław Academy), Szymon Czeczko (były Prezes Futsal Ekstraklasy i były komisarz ligi) i Tomasz Urbański (były trener FC Wrocław Academy i akademii Śląska Wrocław).

Przekonała nas do tego projektu przede wszystkim perspektywa szkolenia dzieci i młodzieży w tej ciekawej i niezwykle dynamicznej grze. Dla nas szkolenie dzieci i młodzieży jest najważniejszym z zadań, które realizujemy we Wrocławiu, dlatego inicjatywa futsalowego środowiska wydała nam się bardzo wartościowa i pożyteczna. Mając na uwadze jak wiele motywacji i sportowej dumy daje zawodnikom uczestniczenie w rywalizacji sportowej z herbem WKS “Śląsk” na piersi wyraziliśmy zgodę WKS Śląsk Futsal na korzystanie z naszego znaku słowno-graficznego w sezonie 2020/2021 z perspektywą przedłużenia na kolejne lata

Janusz Pilch, dyrektor WKS

Obiektem treningowym, a także miejscem w którym WKS Śląsk Wrocław Futsal będzie rozgrywać swoje mecze w II Dolnośląskiej Lidze Futsalu to hala Uniwersytetu Przyrodniczego przy ul. Chełmońskiego. Trwa nabór do drużyny. Każdy zainteresowany może przyjść na otwarty trening. Kolejne już 1 i 5 grudnia o godz. 19.00.

Start rozgrywek już w 3 stycznia 2021 roku, gdy WKS zmierzy się w swoim pierwszym domowym spotkaniu z Zagłębiem Wałbrzych. W rozgrywkach “Trójkolorowi” rywalizować o awans będą z Madness Chocianów, KPP Gminy Kobierzyce oraz GOKSiR Dobromierz – Granit Roztoka.