MPK Wrocław inwestuje w wygodę pracowników. Buduje i remontuje punkty socjalne - Wroinfo.pl

MPK Wrocław inwestuje w wygodę pracowników. Buduje i remontuje punkty socjalne

MPK Wrocław to nie tylko tramwaje, autobusy czy torowiska i prowadzone na nich remonty. To przede wszystkim pracownicy, którzy tworzą społeczność wrocławskiego przewoźnika. Spółka zwiększając komfort wykonywania codziennych obowiązków przez swoich pracowników, wyremontuje 4 i postawi 7 nowych punktów socjalnych.
Budynek socjalny przy przystanku na ul. Dworcowej, fot. MPK Wrocław

MPK Wrocław to nie tylko tramwaje, autobusy czy torowiska i prowadzone na nich remonty. To przede wszystkim pracownicy, którzy tworzą społeczność wrocławskiego przewoźnika. Spółka zwiększając komfort wykonywania codziennych obowiązków przez swoich pracowników, wyremontuje 4 i postawi 7 nowych punktów socjalnych.

Punkty socjalne to dla pracowników wrocławskiego przewoźnika – kierowców autobusów, motorniczych czy pracowników pogotowia technicznego, miejsce w którym mogą w czasie przerwy choć na chwilę odpocząć. Napić się kawy, herbaty czy zjeść ciepły posiłek. Kwestie związane z przerwą w pracy regulują również przepisy o czasie pracy kierowców. Ma to bezpośredni związek z zapewnieniem bezpieczeństwa pasażerów i użytkowników dróg.

Przy ul. Dworcowej właśnie otwarty został nowy punkt socjalny. To właśnie z tego miejsca wyruszają pojazdy wrocławskiego przewoźnika, obsługujące linie łączące centrum miasta z Portem Lotniczym we Wrocławiu czy osiedlem Leśnica, leżące na granicy Wrocławia z Gminą Miękinia.

Wnętrze budynku socjalnego przy przystanku na ul. Dworcowej, fot. MPK Wrocław

Jak zapewnia MPK Wrocław, aby obiekt został w pełni oddany do użytku, zostały jeszcze drobne kwestie techniczne jak montaż monitoringu na obiekcie. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, już od przyszłego tygodnia pracownicy MPK Wrocław będą mogli korzystać z nowego punktu socjalnego.

To nowoczesny i bardzo komfortowy pawilon, urządzony specjalnie z myślą o naszych kierujących, pełniących wymagającą służbę na naszych trasach. Jest wyposażony w klimatyzację oraz ogrzewanie. Jest tam aneks kuchenny, miejsce by zjeść ciepły posiłek lub chwilę odpocząć i oczywiście, toaleta

– mówi Krzysztof Balawejder, prezes MPK Wrocław.

Pierwszy z nowych obiektów powstał właśnie przy ul. Dworcowej, skąd swój początek biorą linie łączące tak odległe punkty miasta, jak lotnisko czy osiedle Leśnica. W tym momencie w punkcie socjalnym jest jeszcze prowadzony montaż monitoring. Już w przyszłym tygodniu będą mogli z obiektu korzystać pracownicy MPK.

Zgodnie z planami wrocławskiego przewoźnika, punkt socjalny przy ul. Dworcowej ma być wzorem dla innych obiektów, które MPK Wrocław planuje w 2021 roku wybudować oraz wyremontować. Nowe punkty socjalne mają zostać zlokalizowane na krańcówkach przy ulicy Chińskiej, Bacciarellego, Redyckiej czy Zwycięskiej. Każdy punkt socjalny będzie o powierzchni niespełna 14 mkw. Jednocześnie wyremontowane zostaną obecnie już funkcjonujące obiekty socjalne Biskupinie, Oporowie, Kowalach i przy ulicy Giełdowej. W 2021 roku MPK dodatkowo zamierza pomalować wnętrza 25 takich obiektów.