Wrocław remontuje tramwaje. Do miasta dotarł drugi tramwaj w nowych barwach - Wroinfo.pl

Wrocław remontuje tramwaje. Do miasta dotarł drugi tramwaj w nowych barwach

W tym tygodniu tramwaj przejdzie badania dopuszczające go do ruchu i zacznie wozić pasażerów. To drugi tramwaj w nowych kolorach - pierwszy był Feniks, czyli 205WrAs odbudowany po ubiegłorocznym pożarze. 
Remont wrocławskich tramwajów. Wyremontowany 205WrAs w nowych barwach (fot. MPK Wrocław)

Odnowiony pojazd 205WrAs przyjechał do Wrocławia prawie 200 kilometrów na specjalnej lawecie. Teraz trwa jego konfiguracja – uruchamianie i testowanie systemów, jak np. ITS czy system informacji pasażerskiej. Do Poznania z kolei odjechał kolejny tramwaj czekający na gruntowną modernizację. To pierwszy z dwudziestu pięciu protramów, które będą wyremontowane w ramach przetargu z Modertrans Poznań. MPK wyremontuje także 17 Skód 16T. Łączny koszt remontu 42 tramwajów wyniesie 135 mln zł. Wszystkie remontowane tramwaje otrzymają nowe, wrocławskie barwy. 

Remont wrocławskich tramwajów. Wyremontowany 205WrAs w nowych barwach (fot. MPK Wrocław)

Nasz tramwaj nie tylko wygląda jak nowy, ale przede wszystkim zostało wyremontowane jego wnętrze. Pojazd otrzymał m.in. nowe elementy podwozia, wzmocnioną konstrukcję dachu, system informacyjny i, oczywiście, klimatyzację, której wcześniej brakowało. Wszystko to, aby tramwaj był bardziej komfortowy i bezpieczniejszy.

mówi prezes MPK Wrocław, Krzysztof Balawejder.