Zaatakował kontrolera biletów. MPK opublikowało nagranie - Wroinfo.pl

Zaatakował kontrolera biletów. MPK opublikowało nagranie

Od paru dni po mediach społecznościowych krążą nagrania, na którym jeden z pasażerów twierdzi, że został zaatakowany przez kontrolera biletów. MPK Wrocław postanowiło opublikować nagranie, z którego wynika zupełni inna sytuacja.
fot. MPK

Od piątku po Facebooku krążą nagrania, na których rzekomo kontroler biletów zaatakował chłopaka i podarł mu legitymację. Nagrania opublikowane przez chłopaka nie zawierały jednak chwili ataku. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji postanowiło opublikować nagranie z autobusu, na którym sprawa przedstawiała się całkiem inaczej.

Kontrole biletów nie należą do najprzyjemniejszych, zwłaszcza gdy jedziemy na gapę. Osoby, które nie posiadają biletów w większości przypadków stają się niespokojni, odmawiają okazania dokumentów, czy próbują uciec. W tej sytuacji doszło nawet do naruszenia nietykalności cielesnej.

Na nagraniach opublikowanych przez pasażera wynika, że to on jest ofiarą ataku. Sprawa zrobiła się na tyle poważna, że MPK postanowiło odnieść do sytuacji.

Sprawa jak najbardziej poważna, więc od razu ją zbadaliśmy. Postanowiliśmy podzielić się z Państwem nagraniem z monitoringu, tak aby każdy ocenił kto się bronił, a kto został zaatakowany.

Atak na kontrolera biletowego – 9.07

Na Facebooku od piątku krąży film, w którym pasażer opowiada, że w autobusie zaatakował go kontroler biletowy MPK Wrocław.➡ Sprawa jak najbardziej poważna, więc od razu ją zbadaliśmy. Postanowiliśmy podzielić się z Państwem nagraniem z monitoringu, tak aby każdy ocenił kto się bronił, a kto został zaatakowany.➡ Jak się okazuje, pasażer (pan o profilu Dominik Opvcky), podczas rutynowej kontroli biletowej naruszył nietykalność osobistą naszego kolegi.Wiemy, że kontrole, zwłaszcza jesteś gapowiczem, nie należą do przyjemnych. Wiemy, że często, gdy stres bierze górę, zarówno pasażer, jak i kontroler, mogą zachować się po prostu fatalnie.❗️ Nic jednak nie usprawiedliwia naruszenia nietykalności drugiej osoby. Stosujemy tę zasadę wobec naszych pracowników i chcemy, by była to norma również wśród wszystkich którzy korzystają z MPK (niezależnie czy nas lubicie czy nie).Nagranie z monitoringu publikujemy nie tylko, żeby pokazać jak naprawdę potoczyła się kontrola, po której nasi kontrolerzy byli poniżani i obrażani w mediach społecznościowych.W najbliższym czasie wystartujemy z kampanią, która przybliży Wam m.in. prawa i obowiązki kontrolerów bilerowych, na jakiej podstawie mogą Was prosić o pokazanie dowodu, jak powinna przebiegać modelowa kontrola itp. 👉 Film, który krąży na FB znajdziecie tu: https://www.facebook.com/opvcky/posts/823436171944320Polecamy szczególnie komentarze.Przypomnijmy, że uczniowie szkół podstawowych, ponadpodstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych – nie dłużej niż do ukończenia 21 roku życia mogą podróżować komunikacją miejską za darmo.

Posted by MPK Wrocław on Monday, July 12, 2021

Na nagraniu widać, jak pasażer narusza nietykalność cielesną kontrolera biletów. Wówczas mężczyzna próbował wyrwać pracownikowi MPK urządzenie do wystawiania biletów, a także swoją legitymację.

Nic jednak nie usprawiedliwia naruszenia nietykalności drugiej osoby. Stosujemy tę zasadę wobec naszych pracowników i chcemy, by była to norma również wśród wszystkich którzy korzystają z MPK (niezależnie czy nas lubicie czy nie).

MPK zapowiedziało nową kampanię, z którą wystartuje w najbliższych dniach. Przybliży ona pasażerom jakie prawa i obowiązki posiadają pracownicy MPK Wrocław oraz na jakiej zasadzie mogą poprosić o ukazanie dokumentu tożsamości.

>