Ratownik medyczny w zespole MPK Wrocław udzieli pomocy poszkodowanym - Wroinfo.pl

Ratownik medyczny w zespole MPK Wrocław udzieli pomocy poszkodowanym

Do wypadków w których udział biorą autobusy lub tramwaje Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego we Wrocławiu – oprócz tradycyjnych służb – przyjeżdżają z pomocą pracownicy Pogotowia Technicznego, Komisji Wypadkowej i Nadzoru Ruchu MPK Wrocław. Bardzo często to oni docierają jako pierwszy na miejsce wypadku.

fot. MPK Wrocław

Często się zdarza, że to właśnie pracownicy tych służb przyjeżdżają do zdarzeń drogowych i wypadków jako pierwsi, przed Policją czy Pogotowiem Ratunkowym. W takich przypadkach niezbędne jest szybkie udzielenie pierwszej pomocy poszkodowanym w wypadku, przed przybyciem zespołu ratownictwa medycznego. Jak się okazuje, wrocławski przewoźnik znalazł rozwiązanie – w szczególności w obecnej trudnej sytuacji spowodowanej pandemią koronawirusa – aby pomocy udzielił specjalista. Rozwiązaniem jest zatrudnienie ratownika medycznego do zespołu MPK Wrocław.

Pierwszym ratownikiem medycznym, który będzie wyjeżdżał do wypadków z udziałem autobusów i tramwajów MPK Wrocław został Pan Łukasz. Trzeba przyznać, że wrocławski przewoźnik wprowadził niewątpliwie ciekawe rozwiązanie, które może stać się przykładem dla innych miejskich przewoźników w Polsce.

“Nasi pracownicy niosą pomoc także w chwili zasłabnięcia, utraty przytomności, nieszczęśliwego upadku czy ataku epilepsji. Nie ma dnia bez takiego zdarzenia. Dlatego jedną z osób, która naszym radiowozem będzie wyjeżdżać do najpoważniejszych wezwań jest ratownik medyczny.”

Informuje na swoim profilu na Facebooku Krzysztof Balawejder, prezes MPK Wrocław Sp. z o.o.

Jak zaznacza prezes MPK Wrocław, jest to projekt pilotażowy i czeka na opinie mieszkańców Wrocławia, co do samego pomysłu obecności ratownika medycznego w zespole miejskiego przewoźnika oraz kolejnych ratowników, którzy będą mogli udzielać pierwszej pomocy poszkodowanym w wypadkach.