Utrudnienia dla kierowców. Rusza kolejny etap Trasy Autobusowo-Tramwajowej na Nowy Dwór - Wroinfo.pl

Utrudnienia dla kierowców. Rusza kolejny etap Trasy Autobusowo-Tramwajowej na Nowy Dwór

Praca wre na budowie Trasy Autobusowo-Tramwajowej na Nowy Dwór. Nowa trasa o łącznej długości 7 kilometrów ma połączyć plac Orląt Lwowskich z Nowym Dworem.
Prace przy budowie TAT
Prace przy budowie TAT, fot. Inwestycje we Wrocławiu (www.facebook.com/wroclawskieinwestycje)

Prace na budowie TAT trwają

Praca wre na budowie Trasy Autobusowo-Tramwajowej na Nowy Dwór. Nowa trasa o łącznej długości 7 kilometrów ma połączyć plac Orląt Lwowskich z Nowym Dworem. Mieszkańcy będą mogli skorzystać z 15 przystanków. W ramach inwestycji budowane są także dwa wiadukty – pierwszy nad ul. Smolecką oraz drugi przy ul. Strzegomskiej i ul. Robotniczej. Cała inwestycje ma zostać zakończona do 2023 roku, a jej koszt to 370 milionów złotych, z czego 110 mln złotych to środki europejskie.

Zmiana organizacji ruchu

Wykonawca rozpoczął właśnie następny etap budowy inwestycji, przebudowując sieci podziemne oraz przesuwał oś jezdni. Od 2 stycznia zamknięty będzie fragment ul. Strzegomskiej w okolicy ul. Babimojskiej.

Zmiana organizacji ruchu, fot. Inwestycje we Wrocławiu (www.facebook.com/wroclawskieinwestycje)

Kierowcy będą musieli przyzwyczaić się w tych okolicach do utrudnień. Osoby jadące w kierunku centrum, będą kierować się objazdem ul. Nowobabimojską, Otyńską, Fabryczną i Robotniczą. Kierowcy jadący w kierunku Nowego Dworu od ul. Strzegomskiej pojadą łącznikiem do ul. Robotniczej, następnie ul. Wagonową do Fabrycznej. Od strony ul. Strzegomskiej przez wiadukt nad torami kolejowymi będzie tylko dojazd do WPB.

Więcej na temat budowy TAT można przeczytać tutaj.