Sylwester z Operą Wrocławską - Wroinfo.pl

Sylwester z Operą Wrocławską

W tym roku sylwestra możemy spędzić nie z Jedynką czy Polsatem, a Operą Wrocławską. Wielkie sylwestrowo-noworoczne wydarzenie będzie dostępne online, bezpłatnie dla wszystkich widzów.
pixabay.com

Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że sylwester w tym roku będzie wyglądał nieco inaczej. Pandemia Covid-19 wymusiła na nas dostosowanie się do zasad bezpieczeństwa i higieny, które mają chronić przed zakażeniem. Tym samym może warto w tym roku spotkać się w mniejszym gronie i spędzić sylwestra np. z Operą Wrocławską, która wyszła z inicjatywą spektaklu online w czasie sylwestrowej nocy.

Ma być to połączenie trzech aktów ze słynnych oper: Traviaty Giuseppe Verdiego, Cyganerii Giacomo Pucciniego oraz Napoju miłosnego Gaetano Donizettiego. Widzowie będą mogli przenieść się do Opery i za darmo rozkoszować się występem.

Sylwester z Operą

Pomysł spektakli transmitowanych online powstał już jesienią. W listopadzie ponad 40 tys. osób obejrzało różnego rodzaju przedstawienia. Ze względu na ogromne zainteresowanie Opera wrocławska zdecydowała się przygotować kolejne wydarzenie.

Dyrektor Opery Halina Ołdakowska zaznacza, że:

W tym świąteczno-noworocznym, choć wyjątkowo trudnym, czasie nie pozostawimy naszych widzów samych. Przygotowujemy wspaniały spektakl, który 31 grudnia oraz 1 stycznia będzie można zobaczyć bezpłatnie. Gwarantuję, że będzie to jedna z najciekawszych propozycji na sylwestrowy wieczór w Polsce. Nasze jesienne streamingi obejrzało 40 tysięcy widzów. Liczę, że w Nowy Rok wejdziemy w jeszcze większym gronie 

Gdzie będzie można obejrzeć spektakl?

Spektakl będzie można obejrzeć 31 grudnia 2020 r. na kanale YouTube Opery Wrocławskiej. Spóźnialscy będą mieli okazję obejrzeć go jeszcze bezpłatnie w Nowy Rok. Od 2 stycznia wydarzenie będzie dostępne na płatnej platformie VOD.

Zgodnie z zapewnieniami organizatorów, na koncercie noworocznym zostaną przedstawione trzy różne opowieści, które łączy wspólny element – miłość. Dyrektor artystyczny zapewnia, że temat wiodący został dobrany tak, aby pozytywnie nastroić widzów na nadchodzący rok.

Ostatnie kontrowersje wokół Opery Wrocławskiej

Izabela Duchnowska, która w ostatnim czasie została przez mieszkańców Wrocławia wybrana do Wrocławskiej Rady Kultury przygotowała raport (całość tutaj), z którego wynika, że średnia płaca we wrocławskich instytucjach kultury wynosi 4487 zł brutto. W 2019 roku w Operze Wrocławskiej płacono zaś średnio 3634 zł brutto. Najwięcej kontrowersji budzi fakt, że dyrektor artystyczny Opery przez najbliższe 4 lata będzie zarabiał 61.083 zł brutto miesięcznie a wartość całej umowy wynosi 2 932 000 00 zł.