"Wrocławska kolęda 2020" w wykonaniu lokalnych artystów oraz prezydenta Jacka Sutryka - Wroinfo.pl

“Wrocławska kolęda 2020” w wykonaniu lokalnych artystów oraz prezydenta Jacka Sutryka

W tym roku lokalni artyści z Wrocławia wspólnie nagrali "Wrocławską Kolędę 2020", której celem jest wparcie mieszkańców w czasie pandemii. Swój udział w akcji ma także prezydent miasta Jacek Sutryk, który zaśpiewał kilka wersów kolędy. Oprócz niego, można usłyszeć jeszcze kilka innych znanych głosów m.in. Justynę Szafran i Natalię Lubrano.
Wrocławska Kolęda
pixabay.com

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się do nas wielkimi krokami. To już czas w którym oficjalnie możemy zacząć śpiewać świąteczne piosenki i kolędy. Wśród klimatycznych polskich melodii od niedawna wrocławianie mogą pochwalić się własną “Wrocławską Kolędą”.

Mieszkańcy Wrocławia m.in. znani lokalni artyści, mali i duzi muzycy oraz prezydent miasta Jacek Sutryk zaśpiewali i nagrali “Wrocławską Kolędę”, której celem jest dodanie otuchy w czasach pandemii.

Zamiast “Aniołkowego grania”

Co roku w styczniu odbywał się świąteczno-noworoczny koncert pod szyldem “Aniołkowe granie”. Ze względu na pandemię, tegoroczna impreza została odwołana. Jednakże organizatorki akcji skontaktowały się z Krzysztofem Żesławskim, z prośbą o napisanie muzyki do wcześniej stworzonego tekstu.

Jako muzyk współpracuję z różnymi fundacjami, m.in. przy akcji „Aniołkowe granie”, w ramach której co roku w styczniu odbywał się koncert. W tym roku nie będzie go ze względu na pandemię. Organizatorki tej akcji zadzwoniły do mnie i powiedziały, że mają fajny tekst, który warto zaśpiewać. Cieszę się, że pan prezydent Jacek Sutryk przyjął zaproszenie, podobnie jak wrocławscy artyści – mówi Krzysztof Żesławski

Dzięki zaangażowaniu artystów oraz prezydenta Jacka Sutryka udało się stworzyć kolędę, która umili świąteczny czas spędzany w tym roku w okrojonym gronie.

Inicjatorzy akcji podkreślają, że:

Wrocław to miasto spotkań. To siła płynąca ze wspólnego działania, choć mocno ograniczonego w tym trudnym czasie. Z połączenia tych mocy i świątecznej magii powstała Kolęda Wrocławska, zaśpiewana wspólnym głosem przez Wrocławian, z mocnym akcentem włodarza Jacka Sutryka.

W tym muzycznym projekcie udział wzięli m.in. Danuta Baczul (autorka tekstu), Justyna Szafran, Natalia Lubrano, Katarzyna Głowik-Jamróz, Dariusz Kopeć, Marika Klarman, Jagoda Pawlik, Amelia Lubicz-Miszewska. Wokalistom akompaniował zespół pod kierownictwem Krzysztofa Żesławskiego.

Kolęda Wrocławska 2020