Zamknięto Wyspę Słodową. Trwa renowacja trawników - Wroinfo.pl

Zamknięto Wyspę Słodową. Trwa renowacja trawników

Z powodu renowacji trawników ulubione miejsce spotkań młodych Wrocławian zostało zamknięte.
wikimedia.pl

Wyspę Słodową tłumnie odwiedzają młodzi Wrocławianie. Jeszcze nie tak dawno, bo w połowie lutego, gdy temperatury wzrosły, mieszkańcy udali się na odpoczynek w to ulubione miejsce spotkań. Nie obyło się bez grillowania, picia i zabaw, mimo trwającej pandemii koronawirusa. Zgromadzenie zakończyło się mandatami. Więcej przeczytasz w poniższym artykule:

Renowacja trawników

Zarząd Zieleni Miejskiej rozpoczął akcję renowacji trawników na Wyspie Słodowej. Gruntowna rewaloryzacja potrwa kilka tygodni i zakończy się pod koniec kwietnia. Oznacza to brak wolnej przestrzeni do spędzania czasu przez Wrocławian. Otwarte zostały ciągi komunikacyjne, miejsca siania trawy zostały ogrodzone.

Odnowione zostanie 60 arów terenu. Prace remontowe obejmą dotychczasowe trawniki, a także powstaną nowe. Drzewa otrzymają nową ściółkę, a nawierzchnie alejek zostaną uzupełnione. Zarząd Zieleni Miejskiej zadba też o pomalowanie ławek i koszy na śmieci.

Wrocławski magistrat tłumaczy, że odnowienie Wyspy Słodowej ma miejsce co roku, a to za sprawą dużej eksploatacji terenu.

Wszystko wskazuje na to, że Wrocławianie będą mogli cieszyć się odnowioną Wyspą Słodową już na majówkę.