Wyjątkowy cyrk we Wrocławiu. Nie będzie zwierząt, będą hologramy - Wroinfo.pl

Wyjątkowy cyrk we Wrocławiu. Nie będzie zwierząt, będą hologramy

Wykorzystywanie zwierząt w sztuce cyrkowej wzbudza niemałe kontrowersje. Jednak to widowisko będzie inne. Zamiast tradycyjnych dzikich zwierząt zobaczymy ich hologramy.
facebook.com/Cyrk Wiktoria

Cyrki od wieków przyciągają tłumy dzieci oraz dorosłych. Niemal od początku swojego istnienia oferował liczne pokazy wykonywane przez żonglerów, akrobatów czy połykaczy ognia. Z czasem coraz popularniejsze stawały się cyrki z udziałem zwierząt, szczególnie tych dzikich. Jednak wykorzystywanie ich w sztuce cyrkowej zaczęło budzić kontrowersje i poddawać w wątpliwość moralność takiej tresury.

Cyrk Wiktoria to pierwsze w Polsce i trzecie w Europie miejsce, gdzie zamiast dzikich zwierząt zobaczymy ich hologramy. Za pomocą specjalnych projektorów będzie można obejrzeć dzikie stworzenia, a także podwodny świat.

Hologramy występują w Wictorii od roku 2020. Są wśród nich słonie, tygrys skaczący przez płonącą obręcz, a nawet ryby:

We Wrocławiu wydarzenie będziemy mogli oglądać na Psim Polu przy ul. Litewskiej w piątek – 23 lipca o 18:00, a także w sobotę o 16:00 i 18:00. Ceny biletów, w zależności od miejsca i sektora, wahają się od 30 zł do 60 zł.

Więcej informacji na plakacie:

>