Pożegnanie Bartłomieja Skrzyńskiego - Wroinfo.pl

Pożegnanie Bartłomieja Skrzyńskiego

radiowroclaw.pl

W sobotę na wrocławskich Pawłowicach został pochowany Bartłomiej Skrzyński. Dziennikarz, społecznik, aktywista zmarł we wtorek 15 września 2020 r. Miał 41 lat. Szerzej tutaj.

Msza pogrzebowa odbyła się w kościele pw. św. Jana Apostoła na Zakrzowie. Na pogrzeb przybyło pół tysiąca osób, które chciały pożegnać ,,Skrzynię”. Wśród  najbliższych przyjaciół, znajomych, współpracowników zjawili się również m.in. obecny prezydent Wrocławia – Jacek Sutryk oraz były prezydent Rafał Dutkiewicz, a także poseł Sławomir Piechota oraz były koszykarski Mistrz Polski, a obecnie radny Maciej Zieliński. Pojawili się także zawodnicy Betardu Sparty Wrocław, ponieważ Bartłomiej Skrzyński był wielkim fanem żużla. Często podkreślał, jak istotny w jego życiu jest fakt, że Tomasz Gollob został w 2010 roku indywidualnym mistrzem świata w jeździe na żużlu.

radiowroclaw.pl

Działacz został pośmiertnie uhonorowany Złotym Krzyżem Zasługi przez prezydenta Andrzeja Dudę – za zasługi w działalności społecznej na rzecz osób potrzebujących pomocy i wsparcia.

Siostra Bartłomieja Skrzyńskiego – Magdalena Skrzyńska w mediach społecznościowych zwróciła się z prośbą, aby wszyscy obecni na pogrzebie pożegnali jej brata w taki sposób w jaki żył – na kolorowo, ale z klasą. Zamiast kwiatów poprosiła o datki na budowę Centrum Chorób Rzadkich. Zrobili tak niemal wszyscy obecni na uroczystości pogrzebowej.

Kochani, Msza pogrzebowa Bartusia odbędzie się w sobotę o godzinie 13:00 w kościele na Zakrzowie pw. Jana Apostoła….

Opublikowany przez Magdalenę Skrzyńską Czwartek, 17 września 2020

Ze względu na pandemię koronawirusa Urząd Miejski we Wrocławiu udostępnił wirtualną księgę online. Wpisywać się do niej można tutaj do 23 września 2020 r. Później zostanie ona wydrukowana i oficjalnie przekazana do Urzędu Miejskiego.