50 dzieci z niepełnosprawnościami bez opieki. Personel w kwarantannie - Wroinfo.pl

50 dzieci z niepełnosprawnościami bez opieki. Personel w kwarantannie

wierzbice.pl

Kryzys w Wierzbickim Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym. Personel prowadzonego przez siostry Józefitki ośrodka trafił pod kwarantannę, i teraz bez opieki pozostaje 50 podopiecznych z niepełnosprawnościami. Zakład poszukuje wolontariuszy.

Ze względu na przejawiane objawy zakażenia koronawirusem, personel Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Wierzbicy został objęty kwarantanną. Sprawa jest dramatyczna, ponieważ brak opiekunów oznacza, że bez nadzoru pozostaje pięćdziesiątka dzieci z niepełnosprawnościami, którzy są podopiecznymi ZOLu. Siostry Józefitki, prowadzące zakład, poszukują już wolontariuszy którzy mogliby zająć się dziećmi pod nieobecność pierwszego personelu.

Praca sióstr Józefitek na rzecz niepełnosprawnych dzieci w Wierzbicach sięga aż 1945 roku. Zakład, wielokrotnie zmieniając swoją nazwę, został odbudowany na bazie zniszczonego, powojennego budynku. Mamy nadzieję, że ostatecznie pandemia to tylko jeden z wielu trudnych etapów w historii posługi w tej miejscowości.

Wszelkie informacje na temat sytuacji w zakładzie można uzyskać pod numerem telefonu 517 563 789 lub na facebookowej stronie ośrodka.