Alicja Tchórz złotą medalistką mistrzostw Europy w pływaniu - Wroinfo.pl

Alicja Tchórz złotą medalistką mistrzostw Europy w pływaniu

Zawodniczka MKS Juvenia Wrocław wywalczyła złoty medal mistrzostw Europy na 100 m stylem zmiennym. Alicja Tchórz jest pierwszą polską pływaczką, która stanęła na najwyższym stopniu podium od 2007 roku.

Alicja Tchórz już drugi raz sięgnęła po złoto. Dwa lata temu pływaczka stanęła na najwyższym stopniu podium wraz ze swoimi kolegami sztafetowymi.

Kaliszanka wyprzedziła swoją rywalkę – Rosjankę Marię Kamienewą, o 0,01 sekundy. Miejsce na podium, tuż za Polką zajęła Szwedka Sarah Sjöström, której do naszej pływaczki zabrakło 0,23 sekundy. Alicja swoim wynikiem – 57,82 pobiła rekord Polski. Wcześniej, w 2007 roku, po złoty krążek sięgnęła Otylia Jędrzejczak.

Pływaczka przyznała, że nie spodziewała się takiego wyniku. Pobiła swoją życiówkę o 0,6 sekund. Była w ogromnym szoku, co było widać po jej reakcji.

Szczerze to nie wiem co napisać… Po porannym awansie do półfinału na 50 m grzbietem podjęliśmy decyzję o wycofaniu i ataku na 100 m zmiennym oraz w sztafecie 4*50 zmiennym kobiet. Okazało się to strzałem w 10. Dziś zostałam Mistrzynią Europy na 100 m stylem zmiennym z nowym rekordem życiowym i nowym Rekordem Polski.