MPK kontra internauci: Spółka udostępnia dane dot. wypadków - Wroinfo.pl

MPK kontra internauci: Spółka udostępnia dane dot. wypadków

Dwa tygodnie temu doszło do sporu między wrocławskim MPK a jednym z popularnych facebookowych profili. Poszło o setne wykolejenie tramwaju. Blogerzy otrzymali dzisiaj odpowiedź na urzędowe zapytanie do spółki.
fot. wp.pl

Ile tramwajów wykoleja się rocznie?

Na początku grudnia twórcy profilu Czy wrocławskie MPK dziś już j****? odnotowali setne wykolejenie wrocławskich tramwajów od początku 2020 roku. Liczba została zdementowana przez MPK, a cała sytuacja wywołała lawinę śmiechu wylaną na wrocławskiego przewoźnika. O sprawie szerzej pisaliśmy na WroInfo:

Rozjechanie, nie wykolejenie

Okazuje się, że punktem spornym była nie ilość kolizji, a terminologia. Internauci zaliczali do wykolejeń również rozjechania, co funkcjonuje jako oddzielny termin. Tłumaczenie nie zadowoliło autorów profilu, którzy postanowili zwrócić się do MPK na podstawie ustawy o dostępie do informacji publicznej.

Ta-daaaaaaam.
Dzięki poświęceniu Pewnych Dzielnych Osób (Które-Wcale-Nie-Żądają-Od-MPK-Dostępu-Do-Informacji-Publicznej-O-J********ch), a które chcą pozostać anonimowe mamy oficjalny stan J******io-licznika rzeczonego MPK na dzień1.12.
Wrzucam tu oryginały skanu, a gdzieś pod spodem będzie OCR w jakimś bardziej zjadliwym formacie (tylko dajcie mi jeszcze chwilę, bo program mi nie wyłapuje polskich znaków i wychodzi trochę sieczka) dla kolejnych bohaterów, którzy lubią analizować, bawić się w statystyki i wytykanie niespójności z wersją wykopową… bierta.
Wiecie co z tym zrobić :3

Witek Jesionowski, grupa “Korespondenci po godzinach”

Oficjalna odpowiedź MPK Wrocław