Psi terapeuta we wrocławskim schronisku pomoże nawiązać więź z czworonogiem - Wroinfo.pl

Psi terapeuta we wrocławskim schronisku pomoże nawiązać więź z czworonogiem

Behawiorysta pomoże zainteresowanym adopcją przy wyborze czworonożnego pupila. Nikt nie zna tak dobrze zwierzaków ze schroniska przy ulicy Ślazowej, jak psi terapeuta.
fot. wroclaw.pl

W okresie wakacyjnym przybywa w schroniskach psów i kotów. Niestety wielu nieodpowiedzialnych właścicieli i opiekunów pozbywa się swoich pupili na rzecz wyjazdów urlopowych. Nie brakuje jednak osób, które chciałyby przygarnąć pieska do swojego domu.

Psi terapeuta pomoże w wyborze zwierzaka

W Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt przy ulicy Ślazowej zainteresowani adopcją czworonoga będą mogli skorzystać z pomocy behawiorysty Tomasza Wolańskiego. Psi terapeuta pomoże w wyborze pupila na podstawie profilu osobowościowego oraz oczekiwań i warunków, jakie mogą zwierzakowi zapewnić nowi właściciele.

Bez względu na wiek czy rasę potrzebują one specjalistycznego wsparcia.

Mówi Tomasz Wolański z Dog’s Way

Behawiorysta także będzie pomagał czworonogom zaaklimatyzować się w nieznanym miejscu. Dla wielu z nich wiąże się to z ogromnym stresem, a terapeuta ma ułatwić im zmianę środowiska. Zbuduje na nowo zaufanie do człowieka.

Dopasowanie zwierzęcia jest najważniejsze

Często zdarza się, że wybieramy zwierzaka przez pryzmat jego wyglądu, a to ogromny błąd. Pies może i spełnia wizualne zachcianki, ale charakterem może nie odpowiadać zainteresowanej adopcją rodzinie.

Pamiętajmy, że każdy z psów ma swoją historię, która wpływa na jego zachowanie i późniejsze relacje zarówno z człowiekiem, jak i z innymi zwierzętami. Nie każdy też z różnych względów może, a nawet powinien mieć psa.

Dodaje behawiorysta w rozmowie z wroclaw.pl

Pomoc terapeuty nie kończy się na wyborze czworonoga. Pomoże on także po niej, gdy zachowanie psa okaże się problematyczne.

>