"Tramwaj zwany ogrzewaniem" - Wroinfo.pl

“Tramwaj zwany ogrzewaniem”

We Wrocławiu postawiono tramwaj, który ma dogrzać osoby, znajdujące się w trudnym okresie życiowym. Osoby w kryzysie bezdomności mogą liczyć także na ciepły posiłek oraz gorącą herbatę.
fot. wroclaw.pl

Tramwaj stanął przy Mostach Mieszczańskich. Jest to pomoc skierowana do osób w trudnej sytuacji życiowej. Z tramwaju można korzystać od piątku 12 lutego. Dostępny będzie do nocy z 19/20 lutego. Na każdego czeka także ciepły posiłek oraz gorąca herbata.

Tramwaj zwany StreetTram dostępny będzie codziennie od godziny 20:30 do 6:00 rano. Powodem ustawienia “ogrzewalni” są panujące w nocy mrozy. Jeśli sytuacja nie ulegnie poprawie, akcja zostanie przedłużona. O informacji poinformował Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk.

To jednak jeszcze nie koniec piątku, bo nawet kilka minut przed północą trzeba wspomnieć o wspaniałej inicjatywie…

Posted by Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk on Friday, February 12, 2021

Od ponad roku po wrocławskich ulicach w zimowych miesiącach krąży Streetbus, wspierający osoby potrzebujące takiej pomocy. Wiemy jak potrzebna była to inicjatywa, bo każdego tygodnia korzysta z niego 600-700 podopiecznych. Ponieważ właśnie mierzymy się z najmroźniejsza od lat zimą, podjęliśmy decyzję o rozszerzeniu działań pomocowych.

Mówi prezydent Wrocławia

Do sytuacji odniósł się także prezes MPK Wrocław Krzysztof Balawejder

Dzięki naszemu tramwajowi, osoby które w innej sytuacji musiałyby szukać schronienia na ulicy, mogą teraz osłonić się przed mrozem w ogrzewanym wagonie. MPK zawsze będzie tam, gdzie można pomóc komuś w trudnej sytuacji życiowej. Nie zamykamy się na społeczne inicjatywy, jesteśmy przecież częścią Wrocławia.

Wnętrze tramwaju zostało dostosowane do panujących obostrzeń. Wydzielono specjalne miejsce do wydawania posiłków, która ma zapewnić bezpieczeństwo osobom w kryzysie bezdomności, ale także streetworkerom oraz motorniczemu.

Niedaleko miejsca, gdzie stać będzie tramwaj została zamontowana również przenośna toaleta, z której mogą korzystać osoby, do których kierowany jest StreetTram.