Wrocławski krasnal trafi na licytację 29. Finału WOŚP. Kogo przypomina nowy skrzat? - Wroinfo.pl

Wrocławski krasnal trafi na licytację 29. Finału WOŚP. Kogo przypomina nowy skrzat?

Wrocław już szykuje się na 29. Finał WOŚP. Z tej okazji miasto przygotowało wyjątkowy prezent dla Jerzego Owsiaka - krasnala WOŚP. A konkretniej dwa. Jeden zostanie oddany na aukcję, a drugi zagości przed siedzibą Fundacji w Warszawie.

Nikt nie wyobraża sobie Wrocławia bez krasnali. Od 2005 r. są one integralną częścią przestrzeni miejskiej i regularnie pojawiają się nowe. W tym roku do serca Dolnego Śląska przybył specjalny gość, a tak właściwie to dwóch.

Magistrat zamówił dwa krasnale z wizerunkiem organizatora Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jeden z nich zostanie wystawiony na licytację 29. Finału WOŚP, a drugi na stałe zagości przed siedzibą Fundacji w Warszawie.

Fot. Łukasz Widziszowski/mat. WOŚP

Do końca świata i o jeden dzień dłużej…! To chyba bardzo dobrze znane nam hasło WOŚP. Przede wszystkim orkiestry wielkich, polskich serc pod batutą wspaniałego Jerzego Owsiaka, który od lat niesie pomoc szpitalom w całej Polsce. Ten przedziwny rok pokazał, jak ważna jest jego działalność. Dlatego chcemy jako miasto, jako wrocławianki i wrocławianie dołożyć swoją cegiełkę w tym wielkim dziele dobroci. Przekazaliśmy dzisiaj krasnala, który trafi na aukcję najbliższego, już 29. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

– komentuje prezent prezydent Wrocławia Jacek Sutryk

Jest to uhonorowanie działalności Jerzego Owsiaka w bardzo wrocławskim stylu.