200 km/h niezarejestrowanym autem. Policjanci z grupy Speed zatrzymali pirata drogowego - Wroinfo.pl

200 km/h niezarejestrowanym autem. Policjanci z grupy Speed zatrzymali pirata drogowego

Kierowca przekroczył prędkość o ponad 80 km/h. Dodatkowo, samochód nie był dopuszczony do ruchu, a on sam używał podrobionego prawa jazdy.
policja
fot. pixabay.com

Zatrzymano pirata drogowego

Do zdarzenia doszło na drodze ekspresowej w kierunku Trzebnicy. Funkcjonariusze z grupy Speed ruszyli w pościg za kierowcą Mazdy, kiedy ten wyprzedził ich radiowóz znacząco przekraczając dopuszczalną prędkość. Według wideorejestratora, mężczyzna jechał z prędkością około 203 km/h, podczas gdy najwyższa dopuszczalna na tym fragmencie prędkość wynosiła 120 km/h.

Kiedy brawurowy kierowca został zatrzymany, okazało się że za kierownicą Mazdy siedział 42-letni mieszkaniec Poznania. W trakcie legitymowania kierowcy, funkcjonariusze ustalili, że jego pojazd nie jest dopuszczony do ruchu – samochód został wyrejestrowany kilka lat temu w Niemczech.

Dodatkowo, 42-latek posługiwał się podrobionym, brytyjskim prawem jazdy. Kierowca przyznał się przed funkcjonariuszami, że zakupił prawo jazdy kilka lat wstecz, a on sam nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.

Za swój rajd mężczyzna może teraz słono zapłacić. Grozi mu nawet 5-letni pobyt w więzieniu.

>