Biurowiec Concordia Design Wrocław budynkiem roku na świecie - Wroinfo.pl

Biurowiec Concordia Design Wrocław budynkiem roku na świecie

Concordia Design Wrocław zwyciężyła w międzynarodowym konkursie architektonicznym. Przebudowana i rozbudowana kamienica na Wyspie Słodowej wygrała w kategorii "biuro". Tym samym znalazła się wsród 15 laureatów.
fot. ArchDaily

Konkurs “Building of the Year” organizowany jest przez największy serwis architektoniczny ArchDaily, a zwycięzców wybierają zarejestrowani użytkownicy portalu. Wrocławska inwestycja zwyciężyła w kategorii “biura”.

Ten projekt ma światowy potencjał. Wszyscy to czujemy, poczują to też przyszli użytkownicy i ci którzy będą Wyspę odwiedzać. Podróżujemy po Europie, po świecie i wiemy, że takich unikatowych miejsc łączących tradycję z nowoczesnością zbyt wiele nie ma.

Mówił Prezydent Jacek Sutryk na otwarciu biurowca w lipcu 2020 roku

Biurowiec w swojej kategorii konkurował z Summers Office Building w Buenos Aires, kampusem koncernu Axel Springer w Berlinie, Neri&Hu and Design Republic’s New Home w Szanghaju i siedzibą główną grupy Le Monde w Paryżu.

Z dawnej kamienicy w przestrzeń biurową

Concordia Design Wrocław zaprojektowana była przez holenderskie biuro architektoniczne MVRDV, które jest jednym z najlepszych biur architektonicznych na świecie. Głównymi wykonawcami projektu było konsorcjum firm Demiurg i Wegner.

Połączono XIX-wieczną kamienicę z przestrzenią biurową, gastronomiczną oraz coworkingową. Całość jest przeszklona, a na górze biurowca znajduje się otwarty taras z widokiem na miasto.

W burze na co dzień obywają się różnego rodzaju wydarzenia, jednak przez trwające obostrzenia, przestrzeń została częściowo wyłączona z użytku.

Życie w Concordii wróci po pandemii, a mieszkańcy i turyści wypełnią nowoczesne wnętrze.

AND THE WINNER IS…. CONCORDIA DESIGN WROCŁAW!!!!Z radością informujemy, że nasz budynek zaprojektowany przez MVRDV…

Posted by Concordia Design Wrocław on Friday, February 19, 2021