Dodatkowe punkty szczepień na Stadionie Wrocław - Wroinfo.pl

Dodatkowe punkty szczepień na Stadionie Wrocław

Na parkingu Stadionu Wrocław zostaną uruchomione dodatkowe punkty szczepień drive-thru.
wikimedia.pl

Na terenie wrocławskiego stadionu powstanie 10 punktów szczepień typu drive-thru. Liczy się, że tygodniowo będzie można w nich zaszczepić około 50 tys. osób.

Duża dostawa szczepionek

Kwiecień to ten miesiąc, w którym ma trafić do Polski 7 milionów szczepionek. Tym samym ma przyspieszyć program szczepień. Rząd przygotował strategię, w której główne zadanie będą odgrywać punkty szczepień masowych. Już teraz do punktów szczepień trafiły szczepionki firmy Pfizer i Moderny, a w kolejnych dniach ma dotrzeć pierwsza dostawa Johnson&Johnson.

Punkty szczepień drive-thru

Jeśli tylko wejdą w życie przepisy zezwalające na taką organizację szczepień to punkty szczepień przeciwko COVID-19 zostaną uruchomione 14-15 kwietnia.

Organizatorzy szczepień zakładają, że dziennie takie punkty będą mogły szczepić 10 tys. osób. Jak więc wyglądałaby sytuacja przepustowości:

  • przepustowość jednego stanowiska – 30 osób na godzinę;
  • przepustowość 20 stanowisk  –  600 osób na godzinę;
  • liczba szczepień – 50 tys. osób na tydzień;
  • planowana liczba godzin szczepień – ok. 14 godzin dziennie, czyli ok. 8400 osób / dobę;
  • punkty funkcjonować mają sześć dni w tygodniu.

Wszystko jest jednak uzależnione od dostaw szczepionek.

Na Stadionie funkcjonuje już od jakiegoś czasu stacjonarny punkt szczepień masowych. W tym tygodniu zaszczepionych zostanie około 3 tys. osób, w kolejnym przepustowość wzrośnie do 5 tys. – 6 tys. tygodniowo.

>