Dzień Ziemi we Wrocławiu. Miasto po raz kolejny bierze udział w C-Change - Wroinfo.pl

Dzień Ziemi we Wrocławiu. Miasto po raz kolejny bierze udział w C-Change

Wrocław od 2018 r. bierze udział w międzynarodowym projekcie C-Change. Na finał festiwalu miasto przygotowało prawie 80 akcji.
pixabay.com

C-Change to międzynarodowy projekt, który od 2018 r. realizuje także Wrocław. Ma on na celu promowanie ekologii wśród mieszkańców i uwrażliwienie na zmiany klimatu, a także obniżenie emisji CO2 oraz wdrażanie dobrych praktyk związanych z ochroną środowiska.

Festiwal C-Change trwa trzy tygodnie, a podczas trwania projektu mieszkańcy będą mogli wziąć udział w blisko 80 wydarzeniach organizowanych we współpracy z lokalnymi instytucjami kultury. Ze względu na Covid-19 wszystkie inicjatywy zostaną zrealizowane w formie hybrydowej.

Co nas czeka?

Już jutro, 23 kwietnia, Galeria Entropia wraz z Wydziałem Wody i Energii zorganizuje całodzienny przegląd filmowy. Do akcji włączy się również Wrocławski Teatr Lalek, który przygotował spektakl “Ziemianie”:

Z przyjemnością informujemy, że bierzemy udział w organizacji Festiwalu realizowanego w ramach Projektu C-Change. Kultura i sztuka w walce ze zmianami klimatu”. Jest to unikatowe przedsięwzięcie na rzecz ochrony środowiska, realizowane w ramach Programu URBACT III przez Urząd Miasta Wrocław i wrocławskie instytucje kultury.

– poinformował Wrocławski Teatr Lalek na Facebooku

💚🌏 Wrocławski Teatr Lalek na Dzień Ziemi 🌏💚Z przyjemnością informujemy, że bierzemy udział w organizacji Festiwalu…

Posted by Wrocławski Teatr Lalek on Thursday, April 22, 2021

W kolejnych dniach chętni mieszkańcy będą mogli wziąć udział w wykładach online i dowiedzieć się czegoś więcej na temat smogu, recyklingu oraz życia w zgodzie z zasadą “zero waste”. Nie zabraknie również zielonych spacerów po parku Leśnickim czy Biskupinie w poszukiwaniu grzybów oraz lokalnych roślin.

Nie zabraknie również atrakcji dla najmłodszych. Centrum Kultury zamek zorganizuje warsztaty leśne dla dzieci, wspólne malowanie muralu przy ul. Średzkiej oraz pokaże jak zrobić “las w słoiku”.

Program organizowanych inicjatyw poniżej:

wroclaw.pl

W projekcie C-Change uczestniczy 6 miast: Manchester (Wielka Brytania), Gelsenkirchen (Niemcy), Mantua (Włochy), Szybenik (Chorwacja) oraz Águeda (Portugalia), a także Wrocław (Polska).

>