Ranking zanieczyszczenia powietrza. Wstyd dla Wrocławia i Warszawy - Wroinfo.pl

Ranking zanieczyszczenia powietrza. Wstyd dla Wrocławia i Warszawy

Portal Iqair publikuje na bieżąco informacje na temat najbardziej skażonych miast na świecie. Dzisiaj w ścisłej czołówce znajduje się Wrocław oraz Warszawa.
fot. pixabay.com

Tragiczne powietrze we Wrocławiu

Dzisiaj lepiej zostać w domu. Tym razem to nie kolejne ostrzeżenie spowodowane pandemią COVID-19, a makabrycznym stanem powietrza w naszym mieście.

Portal Iqair poinformował dzisiaj o znaczącym skażeniu powietrza w dwóch polskich miastach – Wrocławiu oraz Warszawie. Nasze miasto, chwilę po północy znajdowało się na pierwszym (!) miejscu w rankingu najbardziej skażonych miast na świecie.

W aktualnym notowaniu (na godzinę 16:10), jest nieznacznie lepiej, ponieważ Wrocław znajduje się “dopiero” na piątym miejscu w rankingu. Pomimo spadku, Wrocław nadal jest dzisiaj najbardziej skażonym miastem w całej Europie.

Na chwilę obecną, gorsze powietrze od tego Wrocławskiego uświadczymy tylko w Azji. Stolicę Dolnego Śląska wyprzedza już tylko Pakistańskie Lahore, mieszczące się w Mongolii Ułan Bator, stolica Bangladeszu Dhaka, oraz zamieszkiwane przez prawie 19 milionów osób Delhi.