Kiosk projektu Maxa Berga po rewitalizacji. Nowe miejsce na kawę we Wrocławiu - Wroinfo.pl

Kiosk projektu Maxa Berga po rewitalizacji. Nowe miejsce na kawę we Wrocławiu

Nowe miejsce na mapie Wrocławia do którego będziemy mogli przyjść na kawę już niebawem zostanie otwarte. I to w szczególnym obiekcie, ponieważ mowa o słynnym już kiosku projektu Maxa Berga przy skrzyżowaniu ul. Podwale i ul. Piotra Skargi.
Urząd Miejski Wrocławia

Zarząd Zasobu Komunalnego podpisał umowę najmu kiosku projektu Maxa Berga, który po rewitalizacji wydzierżawiła firma prowadząca ogólnopolską sieć pączkarni. Zgodnie z umową uruchomiona zostanie w nim kawiarnia, a nowy najemca będzie zasilał wrocławski budżet co miesiąc kwotą blisko 4 tysięcy złotych. Powierzchnia lokalu to niemal 90 metrów kwadratowych.

Cieszymy się, że w tak trudnym dla wielu przedsiębiorców czasie, udało się znaleźć nowego najemcę dla zabytkowego pawilonu. To unikatowy obiekt, który niedawno został wyremontowany. Zgodnie z umową powstanie tam kawiarnia. O dokładnym terminie jej otwarcia zdecyduje najemca.” – informuje Anita Białowąs dyrektor Zarządu Zasobu Komunalnego we Wrocławiu.

Kiosk został zaprojektowany w 1910 roku i wybudowany na skarpie nabrzeża Fosy Miejskiej od strony ul. Podwale. Kiosk ma żelbetonową konstrukcję szkieletową. Przez wojną mieścił się w nim bar mleczny.

Jeszcze trochę i czekając na tramwaj lub autobus przy ul. Piotra Skargi albo przy Podwalu, będziemy udać się śladami aromatu świeżo przygotowywanej kawy, wprost do nowej kawiarni, aby napić się ciepłego napoju. O dokładnym terminie otwarcia nowej kawiarni zadecyduje najemca.