Tramwaje wracają na Leśnicę - Wroinfo.pl

Tramwaje wracają na Leśnicę

Wrocławski przewoźnik nie ma ostatnio łatwo. Notoryczne awarie utrudniają mieszkańcom poruszanie się po mieście, a wczorajsza polemika miejskiej spółki z internautami stała się obiektem drwin w krajowym internecie. Na szczęście MPK dość sprawnie wywiązuje się z naprawiania szkód. Od dzisiaj mieszkańcy Leśnicy znowu będą mogli jechać do domu tramwajem.
fot. wroclaw.pl

Jak wczoraj informowaliśmy na łamach WroInfo, doszło do poważnej usterki na pętli Leśnica. Linie kończące na tej pętli skróciły swoje kursy do pętli Pilczyce, a zamiast pojazdów szynowych na ulicę ruszyły zastępcze autobusy. Szczęśliwie, usterkę udało się zlikwidować nad ranem, a ruch mógł zostać ponownie przywrócony

MPK kontra internauci. Spór o ilość wykolejeń

Usterka na Leśnicy, poza tym że wyłączyła komunikacyjnie dość licznie zamieszkaną dzielnicę Wrocławia, oznaczyła się w historii jeszcze w inny, dużo bardziej spektakularny sposób. Według internetowego profilu Czy Wrocławskie MPK dziś już j****? wypadek był już setnym wykolejeniem w tym roku. To stwierdzenie rozpoczęło polemikę z wrocławskim przewoźnikiem, według którego internauci liczyli jako wykolejenia wypadki, które z definicji nie były wykolejeniem. Więcej o sprawie dowiecie się z naszego wczorajszego artykułu!