Rusza budowa Osi Zachodniej - Wroinfo.pl

Rusza budowa Osi Zachodniej

Oś Zachodnia to ogromne odciążenie osiedla Leśnica od nadmiernego ruchu drogowego. Inwestycja połączy obwodnicę Leśnicy z osiedlem Kosmonautów.
fot. wroclaw.pl/ mat. WI

Dzisiaj, 29 kwietnia podpisano umowę z wykonawcą na powstanie Osi Zachodniej, która domknie obwodnicę Leśnicy. Dzięki inwestycji tranzyt zostanie skierowany z obecnej drogi krajowej nr 94 na trasę omijającą osiedle Leśnica lub zostanie doprowadzony do ul. Granicznej, która prowadzi do Autostradowej Obwodnicy Wrocławia.

Inwestycja wyniesie 181,5 milionów, a jej wykonawcą jest konsorcjum firm: Bickhardt Bau Polska, Bickhardt Bau AG, Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych KBI, Zakład Sieci i Zasilania oraz Instal Lech.

Oś zachodnia będzie składała się z dwóch części – przebudowy ul. Kosmonautów na odcinku od kąpieliska Glinianki do skrzyżowania z ul. Fieldorfa (2,2 km) oraz budowy al. Stabłowickiej.

Dodatkowo posadzimy ponad 900 drzew, krzewów oraz traw ozdobnych. Powstanie ścieżka rowerowa o długości 5,5 km, dwa przejścia tunelowe, 6 km chodników, ponad 1 km ciągów pieszo-rowerowych oraz 2,2 km zielonego torowiska tramwajowego.

mówi Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia

Kilka etapów budowy

Przebudowa obejmie trzy etapy. Najważniejszy dotyczy przebudowy torowiska, które będzie odsunięte na południe od już istniejącego. Drugi etap to budowa jezdni południowej, a trzeci już ostatni jezdni północnej.

>