Ruszy kolejny etap budowy TAT na Nowy Dwór - Wroinfo.pl

Ruszy kolejny etap budowy TAT na Nowy Dwór

wroclaw.pl

Miasto cały czas idzie do przodu w kwestii budowy linii autobusowo-tramwajowej na Nowy Dwór. Właśnie podpisano umowę na realizację kolejnych 2 kilometrów trasy.

Umowa dotyczy budowy torowiska na odcinku między Parkiem Biznesu a ulicą Rogowską. To właśnie z tej ulicy linia ma docelowo odbić w kierunku stacji kolejowej, gdzie ma powstać nowa pętla tramwajowa. Inwestycja oscyluje w okolicach 81,2 mln zł, i obejmie pracę na 5 przystankach: Babimojska, Centrum Zarządzania Kryzysowego, Nowodworska, Nowy Dwór(Gubińska), oraz Rogowska.

wroclaw.pl | drugi odcinek budowy TAT na Nowy Dwór

Prace nad drugim etapem inwestycji mają się zacząć w przeciągu paru najbliższych tygodni, i potrwać około 17 miesięcy. TAT zakończy trzeci etap, od ulicy Strzegomskiej do pętli na ulicy Rogowskiej. Finałowy odcinek jest jak na razie w fazie projektowania.

Rewolucyjna inwestycja

Trasa autobusowo-tramwajowa będzie kosztować około 370 milionów złotych, w tym aż 110 mln zostanie pokryte ze środków unijnych. Poza Nowym Dworem, trasa powstanie w okolicach Muchoboru oraz Kuźnik, czyli kolejnych dzielnic które są jak dotąd wykluczone komunikacyjnie z połączenia tramwajowego. Planuje się zakończenie prac nad TAT w roku 2023. W najbliższych miesiącach mieszkańcy z okolic obejmujących prace nad drugim odcinkiem torowiska mogą spodziewać się utrudnień komunikacyjnych.