Stacja na Brochowie przejdzie remont - Wroinfo.pl

Stacja na Brochowie przejdzie remont

Stacja kolejowa na wrocławskim Brochowie przejdzie gruntowny remont. Na peronie pojawi się nowa wiata oraz znaczące ułatwienia dla osób z niepełnosprawnościami. Dworzec ma zostać oddany do użytku w drugiej połowie 2021 roku.
fot. Sławomir Milejski (licencja Creative Commons)

PKP PLK zainwestuje blisko 7 milionów złotych w rewitalizację zabytkowej stacji kolejowej na Wrocławskim Brochowie. W ramach inwestycji stacja otrzyma nową, przedłużoną wiatę, a cały peron zostanie podwyższony, co znacząco ułatwi wsiadanie do pociągów. Remont to także wspaniała wiadomość dla osób które mają problem z samodzielnym poruszaniem się. Na stacji powstanie przejście podziemne, oraz zostaną zainstalowane windy, co znacząco ułatwi poruszanie się po dworcu.

Dzielnica kolejarzy

Brochów to dzielnica słynąca z tradycji kolejarskich kultywowanych jeszcze w czasach Cesarstwa Niemieckiego. To właśnie na Brochowie znajduje się jeden z dwóch największych dworców towarowych w Polsce. Oprócz kolejarstwa towarowego, perłą Brochowa jest zabytkowa stacja kolejowa z 1896 roku. Obecnie, przez stację Wrocław-Brochów przejeżdżają pociągi osobowe w kierunku Opola oraz Jelcza-Laskowic.