W miejscu dawnego Cuprum powstanie nowy biurowiec - Wroinfo.pl

W miejscu dawnego Cuprum powstanie nowy biurowiec

Plac Jana Pawła II od paru lat świeci pustkami, a wszystko to za sprawą wyburzenia szpetnego biurowca. W miejscu dawnego Cuprum powstanie nowy biurowiec, a jego nowym właścicielem została firma Skanska.
wroclaw.pl/ fot. Tomasz Walków

Przez prawie 50 lat Wrocławianie przechodząc przez plac Jana Pawła II mijali biurowiec Cuprum. Wybudowany został w 1976 roku, a w 2015 roku oddano go do rozbiórki. Przez ten czas plac świecił pustkami, ale już wtedy było wiadomo, że w miejscu Cuprum powstaną nowe biurowce.

Dlaczego zburzono Cuprum?

Biurowiec wielokrotnie przechodził różne modernizacje, aby cały czas utrzymać jego stan techniczny. Jednak cały czas nie spełniał wymogów najemców m.in. nie miał pełnej klimatyzacji, parkingu podziemnego, czujników dymu, zasilania awaryjnego. NIe spełniał także nowoczesnych rozwiązań technicznych. Nie ma w tym nic dziwnego, patrząc na to, ile biurowiec miał lat.

Ostatecznie podjęto decyzję o wyburzeniu Cuprum i zbudowaniu w jego miejscu kompleksu biurowo-usługowego.

Miało być Cuprum Square

Kompleks biurowo-usługowy miał się nazywać Cuprum Square, a w skład inwestycji miały wchodzić dwa budynki. Pierwszy z nich o powierzchni ponad 10 tys. m2 , a drugi 20 tys. m2. Biurowce miały mieć kolejno 7 i 8 kondygnacji. W jednym z nich powierzchnia miała być przystosowana pod sale konferencyjne. Pod biurowcami miał znaleźć się parking.

Za projekt odpowiadało biuro architektoniczne Medusagroup.

Skanska przedstawi swój projekt

W ubiegłym roku KGHM wystawił na sprzedaż teren po byłym biurowcu Cuprum na pl. Jana Pawła II. W marcu bieżącego roku nowym nabywcą bardzo atrakcyjnej działki została Skanska. Pewne jest to, że na miejscu dawnego Cuprum powstanie biurowiec Skanski. Szczegóły inwestycji nie są na razie znane.

>