W Parku Tarnogajskim powstanie plac zabaw "Leśne Duchy TarnoDuchy" - Wroinfo.pl

W Parku Tarnogajskim powstanie plac zabaw “Leśne Duchy TarnoDuchy”

W Parku Tarnogajskim powstanie inwestycja z myślą o najmłodszych mieszkańcach. Plac zabaw ze ściankami i przeszkodami to projekt zgłoszony w 2019 r. do Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego.
facebook.com/Park Tarnogaski

Park Tarnogajski położony jest w południowo-wschodniej części Wrocławia na terenie osiedla Tarnogaj. Znajduje się pomiędzy ulicami Bogedaina, Armii Krajowej, Klimasa a torami kolejowymi. Te 5,5 ha parku powstało dzięki środkom z Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Oficjalne otwarcie Parku Tarnogajskiego odbyło się 19 maja 2018 r.

Inwestycja z myślą o najmłodszych

Tarnogajski park zyska wkrótce kolejną atrakcję. Powstanie tam plac rekreacyjny przygotowany z myślą o najmłodszych mieszkańcach Wrocławia. Inwestycja jest realizacją koncepcji zgłoszonej w 2019 r. do Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Projekt “Leśne Duchy TarnoDuchy” zyskał wtedy głosy sporej części Wrocławian.

Zarząd Zieleni Miejskiej we Wrocławiu poinformował o rozstrzygnięciu przetargu na wykonanie placu zabaw. To firma Tribud ma zakończyć realizację inwestycji już jesienią 2021 r.

Zarząd Zieleni Miejskiej Zielony Wrocław rozstrzygnął przetarg na wykonanie placu rekreacyjnego w naszym parku. Wygrała…

Posted by Park Tarnogajski on Wednesday, May 26, 2021

Na wejściu do parku powstanie brama do krainy duchów, która swoją formą nawiązuje do kształtu nocnej zjawy. Dzieci będą mogły zobaczyć też wiklinowe i drewniane rzeźby nawiązujące do tematu przewodniego atrakcji. Ścięte, wysokie pniaki będą pełniły rolę “strażników lasu”. Oprócz tego będzie można bawić się na zjeżdżalniach, specjalnych przeszkodach czy ścianach edukacyjnych.

>