Ruszyły zgłoszenia na Indywidualność Jazzową w ramach festiwalu "Jazz nad Odrą" - Wroinfo.pl

Ruszyły zgłoszenia na Indywidualność Jazzową w ramach festiwalu “Jazz nad Odrą”

Ruszyły zgłoszenia na Indywidualność Jazzową w ramach bardzo prestiżowego festiwalu "Jazz nad Odrą". Potrwają do 15 czerwca.
fot. pixabay

“Jazz nad Odrą” posiada bardzo bogatą historię. Festiwal ten jest organizowany aż od 1964 r. Konkurs na Indywidualność Jazzową zawsze miał ogromne znaczenie i był niezwykle istotny dla festiwalu. Zwycięstwo w tym prestiżowym konkursie wiązało się z szansą na ogromną karierę w branży jazzowej i otwierało furtkę do współpracy z najlepszymi muzykami tego gatunku.

Nagrodą w konkursie nie jest jednak tylko prestiż. W związku ze swoją rangą i renomą wiąże się z nim nagroda 25 tys. zł., a także podjęcie współpracy z dyrektorem artystycznym festiwalu, Leszkiem Możdżerem.

Aby wziąć udział w konkursie należy spełnić kilka warunków. Przede wszystkim konkurs ma na celu promocję młodych muzyków, więc górną granicą wiekową dla osób pretendujących do tytułu Indywidualności Jazzowej jest 35 lat. Oprócz tego osoby, które już wcześniej wygrywały konkurs nie mogą ponownie wziąć w nim udziału.

Gdy już spełnione są te warunki należy wysłać komisji kwalifikacyjnej 20-30 minutowy materiał muzyczny przedstawiający własną interpretację znanego standardu jazzowego. Jest to pierwszy etap, który wyłania uczestników, którzy wezmą udział już w głównym konkursie.

Rusza nabór do konkursu na Indywidualność Jazzową 2021!#nokidding 😉☝UWAGA! W tym roku nabór do pierwszego etapu…

Posted by Jazz nad Odrą on Thursday, April 1, 2021

Wszyscy chętni do wzięcia udziału w konkursie powinni zajrzeć pod ten link. Znajdują się w nim szczegółowe informacje oraz adres na który należy wysyłać zgłoszenia.