WROsound 2021 wraca do korzeni. Bezpłatne koncerty wrocławskich muzyków - Wroinfo.pl

WROsound 2021 wraca do korzeni. Bezpłatne koncerty wrocławskich muzyków

Organizowany przez Strefę Kultury Wrocław festiwal wraca do swoich korzeni. Na drugiej scenie wystąpią wrocławscy artyści, których koncerty będą bezpłatne.
fot. facebook.com/WROsound

Plac przed Impartem kojarzy się przede wszystkim z festiwalem WROsound. To właśnie w trakcie tego festiwalu mogliśmy posłuchać wielu artystów, którzy tworzą muzyczną część Wrocławia. W tym roku festiwal wraca do korzeni. Dostępne będą dwie sceny, z czego na jednej z nich będziemy mogli posłuchać muzyków z Wrocławia i to za darmo.

Korzenie WROsound sięgają roku 2008, lecz jako festiwal plenerowy funkcjonuje on dopiero od 2018 r. Początkowym założeniem imprezy było skupienie uwagi jedynie na wrocławskich artystach, lecz wraz z rozwojem imprezy pojawiało się więcej artystów znanych szerszej publice. Teraz festiwal przy użyciu drugiej sceny zamierza wrócić do korzeni. Na jednej scenie posłuchamy takich artystów jak: schafter, KAMP! czy Meek, Oh Why?. Natomiast na drugiej scenie, w pełni darmowo posłuchamy artystów z Wrocławia, których muzyka od lat ubogaca kulturowy aspekt miasta.

Rok temu pandemia koronawirusa przeszkodziła w zorganizowaniu kolejnej edycji festiwalu, lecz w tym roku ma to wyglądać już inaczej. Festiwal ma się odbyć w dniach 16-17 lipca, a bilety są dostępne na stronie internetowej wydarzenia.

Kto wystąpi na festiwalu? Znamy już line-up dla obydwu scen, których będziemy mogli posłuchać.

SCENA GŁÓWNA x plac przed Impartem

16 lipca: HVOB live, Syny, schafter, Meek, Oh Why?, Coals
17 lipca: Thylacine, KAMP!, Baasch, Tomasz Makowiecki, MIN t

Natomiast na drugiej scenie, na której wystąpią jedynie wrocławscy artyści posłuchamy:

SCENA TAK BRZMI WROCŁAW x podwórko Impartu (wstęp wolny)

16-17 lipca: Acidtropicália, regime, Wkurvv, outlines, K-HOLE TRAX, KAIRO, Follow Rivers, Filip Mizia, Monsieur Premiere, Oxford Drama

>