Lada moment koniec remontu na skrzyżowaniu ul. Piłsudskiego ze Świdnicką. Co to oznacza dla komunikacji miejskiej?

We Wrocławiu jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że w wielu miejscach w mieście prowadzone są prace remontowe. Część z nich potrafi być uciążliwa dla mieszkańców, lecz sporo miejsc wymaga renowacji.
Takim miejscem było jedno z najważniejszych skrzyżowań w mieście, czyli skrzyżowanie ulic Piłsudskiego oraz Świdnickiej.
Trwający tam od dłuższego czasu remont był jednym z rekordowych i właśnie dobiega końca. Co to oznacza dla komunikacji miejskiej?
Jak będą kursowały tramwaje?
Remont na skrzyżowaniu ul. Świdnickiej z Piłsudskiego był jednym z największych w ostatnim czasie we Wrocławiu. Kosztował on ponad 4 miliony złotych.
Zobacz też: Wrocław: W sobotę rusza remont ulicy Dolnobrzeskiej. Duże zmiany czekają kierowców
Wraz z zakończeniem prac przywrócona zostanie także komunikacja miejska w standardowej formie. Oznacza to, że tramwaje linii – 6, 7, 14, 17 wrócą na swoje trasy, a linie 2 i 20 zostaną odwieszone.
Miasto informuje także, że zlikwidowane zostaną zastępcze linie 72 oraz 202. Zakończenie prac jest zaplanowane na 8 października.



