Górka Pafawag zdobyta zimą! Himalaista opublikował zdjęcie ze szczytu! - Wroinfo.pl

Górka Pafawag zdobyta zimą! Himalaista opublikował zdjęcie ze szczytu!

Brawurowy atak szczytowy przeprowadził Daniel Grodziński, wrocławski fotograf oraz adwokat. To pierwsze takie wejście w historii.
fot. Daniel Grodziński

Człowiek kontra natura

Atak szczytowy został przeprowadzony samodzielnie, po zmroku. To bardzo niebezpieczna pora na uprawianie himalaizmu zimowego.

Pierwsze zimowe wejście na Górkę Pafawag dla Polaków! Bez zgody kierownika wyprawy i oglądania się na kolegów wyszedłem na solowe wejście. Rozbiłem IV obóz i o świcie atakuję szczyt. Bez tlenu! Trzymajcie kciuki!

Daniel Grodziński, wypowiedź z prywatnego konta Facebook

Szczęśliwie, Himalaiście udało się zdobyć szczyt. To pierwsze zimowe wejście na górkę Pafawag w historii, a to oznacza, że polski himalaizm zimowy może pochwalić się kolejnym znakomitym osiągnięciem. Samotna akcja jest wyjątkowo spektakularna, ponieważ Grodziński nie używał w ataku szczytowym dodatkowego tlenu.

Daniel Grodziński za pomocą mediów społecznościowych opublikował zdjęcie ze szczytu. Widok zapiera dech w piersiach!

fot. Daniel Grodziński

Zimowe wejście na górkę Pafawag to mocna riposta Polaków na osiągnięcie Nepalczyków z minionego weekendu. Grupa 10 Szerpów zdobyła w tą sobotę K2. To pierwsze zimowe wejście na ten szczyt.

Co dalej?

Jak na razie wrocławski himalaista nie zdradza swoich planów na przyszłość. Niewykluczone, że Daniel Grodziński zainspiruje nowe pokolenie wrocławskich himalaistów, którzy porwą się na kolejne, niezdobyte zimą szczyty we Wrocławiu, takie jak Wzgórze Andersa na wrocławskich Hubach, czy też mieszczące się bliżej centrum Wzgórze Partyzantów.

Pierwsze zimowe wejście na Górkę Pafawag dla Polaków! Bez zgody kierownika wyprawy i oglądania się na kolegów wyszedłem…

Posted by Daniel Grodziński on Saturday, January 16, 2021