Walentynki we Wrocławiu. Jak spędzić ten dzień? - Wroinfo.pl

Walentynki we Wrocławiu. Jak spędzić ten dzień?

Już w niedzielę święto na które czeka wiele par. Pomimo epidemii Covid-19 można miło spędzić ten dzień. Sprawdź co 14 lutego można robić we Wrocławiu.
pixabay.com

14 lutego jest świętem zakochanych. W tym czasie pary wręczają sobie upominki i wspólnie spędzają ten dzień. Jednakże ze względu na obostrzenia pandemiczne walentynki będą wyglądały nieco inaczej. Celebrowanie dnia Świętego Walentego jest mocno ograniczone, ale nie niemożliwe.

Kino Nowe Horyzonty

W niedzielę o 17:30 pary mogą odwiedzić kino Nowe Horyzonty, i tam obejrzeć walentynkowe Śniadanie u Tiffany’ego.

Film opowiada o życiu ekskluzywnej damy do towarzystwa Holly Golighty. Z pozoru jej życie wydaje się idealne. Rytm dnia wyznaczają przyjęcia i spotkania z najważniejszymi osobistościami Nowego Jorku. Jednakże w tym wszystkim zaczyna doskwierać jej samotność. Czy ratunkiem będzie przystojny pisarz Paul “Fred” Varajka?

Koncert w Narodowym Forum Muzyki

W Narodowym Forum Muzyki o 20:00 odbędzie się koncert walentynkowy w wykonaniu Izy Połońskiej oraz Wojciecha Myrczka. Leszek Kołodziejski zagra na akordeonie, a Tomasz Daroch, Wojciech Fudala, Krzysztof Karpeta, Adam Krzeszowiec na wiolonczelach.

Program koncertu:

 • Pan mi się raczej podoba  (sł. J. Przybora, muz. J. Wasowski)
 • Droga do ciebie (sł. J. Przybora, muz. J. Wasowski)
 • Jesienna dziewczyna (sł. J. Przybora, muz. J. Wasowski)
 • You Make Me Feel So Young (sł. M. Gordon, muz. J. Myron)
 • Miłość w Portofino (sł. A. Osiecka, muz. F. Buscalgione)
 • Już kąpiesz się nie dla mnie (sł. J. Przybora, muz. J. Wasowski)
 • Bo we mnie jest seks (sł. J. Przybora, muz. J. Wasowski)
 • Byłaś serca biciem (sł. Z. Książek, muz. J. Dobrzyński)
 • Nie odchodź (sł. J. Przybora, muz. J. Wasowski)
 • Miłość w czasach zarazy (sł. i muz. W. Myrczek)
 • Spełnienie (sł.  i muz. S. Meck)
 • Na całych jeziorach ty (sł. A. Osiecka, muz. A. Sławiński)
 • O, Kutno! (sł. J. Przybora, muz. J. Wasowski)
 • Już czas na sen (sł. J. Przybora, muz. J. Wasowski)

Lodowisko

14 lutego miłośnicy łyżew będą mogli udać się na lodowisko. We Wrocławiu takie miejsce znajduje się na Stadionie. Jazda odbywać się będzie w reżimie sanitarnym i ograniczeniach, ale nie wyklucza to miło spędzonego czasu w towarzystwie ulubionej osoby.

Lodowisko znajduje się na drugim piętrze parkingu wielopoziomowego. Ma ono owalny kształt, a tor ma długość około 150 m.

Roast Zakochanych

Wszyscy, którzy mają ochotę się pośmiać mogą obejrzeć Roast Zakochanych w wykonaniu 9 Standuperów.

Od godziny 20:00 artyści będą próbowali “zniszczyć instytucję Zakochanych”. Tylko jeden stanie w obronie miłości. Wydarzenie będzie transmitowane online.

Muzyczny Teatr Capitol

Na walentynki artyści Capitolu przygotowali coś specjalnego. Wybrali swoje ulubione piosenki i zaprezentują je online. W repertuarze znalazły się hity Lady Gagi, Britney Spears, Krzysztofa Krawczyka, Skaldów i Whitney Houston.

Organizatorzy zachęcają widzów do przygotowania domowego parkietu i włączenia się do zabawy.

Koncert w Starym Klasztorze

Koncert w Starym Klasztorze jest wyjątkowy, ponieważ odbędzie się stacjonarnie. Artyści zagrają hity wszech czasów takie jak: “Everybody needs somebody”, “I love you baby”, tytułowe “All You Need Is Love”, a także “Kocham Cię kochanie moje”, “Zawsze tam gdzie Ty”, “Kryzysowa narzeczona” i wiele innych.

Aby wydarzenie zostało przeprowadzone zgodnie z obowiązującymi przepisami sanitarnymi, to obsługa wyznaczy miejsca dla gości.