MPK: Ruch został wstrzymany przez... łabędzia - Wroinfo.pl

MPK: Ruch został wstrzymany przez… łabędzia

Wrocławianie są regularnie świadkami utrudnień w ruchu komunikacji zbiorowej. Kolejne wykolejenia i rozjechania stały się już lokalnym memem. Tym razem, w okolicach Urzędu Wojewódzkiego ruch został wstrzymany z powodu... łabędzia.
fot. pixabay

Łabędź wstrzymał ruch przy Urzędzie Wojewódzkim

Wrocławianie, którzy jechali dzisiaj rano do pracy tramwajem linii 2 lub 10, mieli nie lada niespodziankę. Ruch w okolicy Urzędu Wojewódzkiego oraz Muzeum Narodowego został wstrzymany. O ile samo utrudnienie zdarza się w naszym mieście dość często, to jego powód był zdecydowanie nietypowy.

Okazało się, że na torowisku stoi… łabędź. Najprawdopodobniej zwierzę znalazło się tam przez przypadek, ponieważ niedaleko przystanku płynie rzeka Odra.

Tramwaje zostały skierowane przez objazdem przez Most Grunwaldzki.

Na szczęście wszystko skończyło się dobrze. Ruch został przywrócony, a sam łabędź trafił w ręce strażników z Animal Patrol. To ważne, aby w takich sytuacjach kontaktować się z odpowiednimi służbami, oraz nie podejmować działań na własną rękę.

Nie wiadomo jak taka “interwencja” wpłynęłaby na chorego łabędzia. Dodatkowo należy pamiętać, że znajdujący się w sile wieku łabędź może być zagrożeniem dla człowieka, jeżeli zwierzę zacznie zachowywać się agresywnie.

#AlertŁąbędź aktualizacja 🦢 🚋➡ Łabędź, który po godzinie 8:00 doprowadził do zatrzymania na kilkanaście minut ruchu…

Posted by MPK Wrocław on Wednesday, February 24, 2021
>