Policjanci uratowali mężczyznę od popełnienia samobójstwa - Wroinfo.pl

Policjanci uratowali mężczyznę od popełnienia samobójstwa

Mężczyzna wszedł na 10-metrowy słup z zamiarem odebrania sobie życia. Dzięki skutecznej interwencji funkcjonariuszy, niedoszłego samobójcę udało się odwieść od tragicznych planów. Do sytuacji doszło w gminie Długołęka
Samobójstwo
fot. Pixabay

Tragedia pod Wrocławiem

Do zdarzenia doszło w jednej z miejscowości w gminie Długołęka. Mężczyzna wdrapał się na 10-metrowy słup z zamiarem popełnienia samobójstwa. Około godziny 12:00 oficer dyżurny otrzymał informacje o możliwości podjęcia próby odebrania sobie życia przez 40-latka, ponieważ ten nie dawał żadnych oznak życia. W przeszłości mężczyzna podejmował już podobne próby.

Ze względu na specyfikę sytuacji, funkcjonariusze od razu przeszli do poszukiwań zaginionego. Ostatecznie, kilkunastominutowa rozmowa z profesjonalistami odwiodła mężczyznę od realizacji makabrycznego planu.

40-latek przebywa aktualnie pod opieką specjalistów.

W Polsce dochodzi do ponad 5 tysięcy samobójstw rocznie, oraz podejmuje się aż 11 tysięcy prób. W przeważającej ilości przypadków samobójstwa popełniają mężczyźni. Szacuje się, że na 5 przypadków aż 4 z nich dokonywane są przez mężczyzn.