Gdzie iść do kina we Wrocławiu? - Wroinfo.pl

Gdzie iść do kina we Wrocławiu?

Największe multipleksy zdecydowały o nie wznawianiu działalności od 12 lutego. Na szczęście dla kinomaniaków, otwarte są kina studyjne. Sprawdzamy, które kina są we Wrocławiu otwarte
DCF
fot. Dolnośląskie Centrum Filmowe

Kultura na uwięzi

Z powodu pandemii cały świat filmu wstrzymał oddech. Zamknięte kina przełożyły się na stagnację w produkcji hitów wielkiego ekranu. Z drugiej strony, ta sama pandemia spowodowała rozkwit streamingów – zamknięci w domach ludzie odkryli Netflixa i Prime’a, a wiele produkcji przeniosło swoje premiery do internetowych dostawców.

Na całej sytuacji cierpią kinomaniacy, czyli ludzie którym domowy sprzęt i popcorn z mikrofali nie zastąpi prawdziwej sali kinowej, spektakularnego nagłośnienia i wygodnego fotela.

Szczęśliwie dla nich, kulturowa banicja dobiegła końca. Dzięki poluzowaniu pandemicznych obostrzeń, dopuszczono powrót kin do działalności, o ile te zachowają konieczny reżim sanitarny. Z możliwości nie skorzystały multipleksy, ale sytuację ratują kina studyjne.

Miłośników kina zapraszają do siebie trzy z nich: Kino Nowe Horyzonty, Dolnośląskie Centrum Filmowe oraz OH Kino. Wszystkie trzy mieszczą się w bliskiej okolicy centrum miasta.

Kino Nowe Horyzonty

ul. Kazimierza Wielkiego 19a/21
Repertuar

Dolnośląskie Centrum Filmowe

ul. Piłsudskiego 64a
Repertuar

OH Kino

ul. Powstańców Śląskich 2-4 (Arkady Wrocławskie)
Repertuar

>