"Wielka woda" nowy serial Netflix'a o powodzi stulecia - Wroinfo.pl

“Wielka woda” nowy serial Netflix’a o powodzi stulecia

Netflix pracuje nad produkcją nowego serialu, którego fabułą będzie wielka powódź z 1997 roku.
wikimedia/ J.M.K. Kokot

Wrocławianie pamietają wielką powódź, która sparaliżowała większą część miasta. Lipiec 1997 roku był katastrofalny nie tylko dla Wrocławia, ale także dla znacznej części Dolnego Śląska. Przebieg powodzi najmocniej uderzył w stolicę Dolnego Śląska. Wówczas pojawiła się fala powodzi z dwóch rzek – Odry i Widawy. Wylew nastąpił w w centrum i na północy Wrocławia.

“Wielka woda” serial o powodzi tysiąclecia

Netflix wyemituje 6-odcinkowy dramat katastroficzny w reżyserii Jana Holoubka i Bartłomieja Ignaciuka, według scenariusza Kaspra Bajona i Kingi Krzemińskiej.

Akcja będzie rozgrywać się podczas powodzi tysiąclecia, która nawiedziła Wrocław i okolice. Zbliżająca się fala do dolnośląskiej stolicy, doprowadziła do debatowania o tym, aby oszczędzić miasto przed szalejącym żywiołem, poświęcając w ten sposób pobliskie wsie i pola.

Jak decyzja wpłynie na życie mieszkańców miasta i okolicznych wsi? Czy trójka głównych bohaterów zmierzy się ze zbliżającą się falą wody i poświęci inne miejscowości? Czy podejmą decyzję, która negatywnie wpłynie na życie mieszkańców podwrocławskich miejscowości? Na te pytania poznamy odpowiedź w drugiej połowie 2022 roku.

>