Powodem konfliktu obrazek w pizzerii. Policja zarekwirowała Matkę Boską - Wroinfo.pl

Powodem konfliktu obrazek w pizzerii. Policja zarekwirowała Matkę Boską

Niecodzienna interwencja we Wrocławiu. Policja przyjechała do pizzerii nie po to, aby zamówić posiłek, a zarekwirować obraz. Matka Boska miała obrażać uczucia religijne.
instagram.com/Iggy Pizza

W czwartkowy wieczór popularna wrocławska pizzeria poinformowała na swoich mediach społecznościowych o odwiedzinach policji. Powodem interwencji była grafika, która wisi i restauracji. Funkcjonariusze wskazali, że obraz obraża uczucia religijne osoby, która zgłosiła im sprawę.

Sporny obraz to grafika polskiej artystki Beaty Śliwińskiej, która przedstawia kolaż wybitnego malarza Amedeo Modiglianiego, na tle obrazu z ikoną religijną. Iggy Pizza całe zajście prześmiewczo skomentowała na swoim Instagramie:

Wybraliśmy wiersz Williama Shakespeare’a, który najpiękniej potrafił nazwać nienazwane. Dedykujemy go patrolom, takim jak dziś. I wish you would stop being useless and start being pizza (Chciałbym, żebyś przestał być bezużyteczny, a zaczął być pizzą)

Areszt za obraz w restauracji

Jeszcze tego samego dnia policja na zlecenie prokuratury zarekwirowała grafikę. Dodatkowo funkcjonariusze zagrozili aresztowaniem za utrudnianie śledztwa jeśli grafika nie zostanie wydana.

W tych trudnych chwilach We only pray for pizza (modlimy się tylko za pizzę).

Pod profilem restauracji pojawiły się komentarze internautów. Większość z nich śmieje się z reakcji policji, ale także część jest załamana stanem polskiej mentalności:

Obrona najbardziej ciemiężonej grupy w Polsce, odcinek 35787. Ponury (bo nawet już nie śmieszny) i przerażający żart. Wiara tak krucha, że zagraża jej obrazek.

– kasiacoztymseksem

Cyrk na kółkach

Zaczynam mieć lęki jak przylatuje do Polski

A moje uczucia obraża krzyż z wizerunkiem ludzkich zwłok, wiszący w różnych miejscach przestrzeni publicznej..

Szkoda, że policja nie działa tak szybko i skutecznie kiedy chodzi o PRAWDZIWE przestępstwa

Ten kraj, to mem.

Ach, ta policja! Obywatele odetchnęli z ulgą, wreszcie żyjemy bezpiecznie!

>