Pożar lasu we Wrocławiu. W walce z ogniem brały udział samoloty
Ogień strawił ponad hektar lasu we Wrocławiu. W gaszeniu pożaru brały udział dwa samoloty gaśnicze.

Zobacz też: Pożar garaży na ul. Gwarnej
Pożar lasu
W sobotę, 4 maja, po południu w jednym z lasów we Wrocławiu doszło do pożaru.
Około godziły 17:30 strażacy otrzymali zgłoszenie o zadymieniu w lesie w pobliżu ulicy Junackiej.
W akcji gaśniczej wzięło udział 6 zastępów Państwowej Straży Pożarnej oraz jeden zastęp Ochotniczej Straży Pożarnej.
Do gaszenia pożaru wykorzystano również dwa samoloty gaśnicze DROMADER.
Jak poinformowali strażacy, ogień strawił blisko 1,2 hektara lasu typu młodnik.
Zobacz też: Koleje Dolnośląskie uruchamiają nowe połączenie z Wrocławia nad morze!



