Śląsk Wrocław przechodzi dalej w Energa Basket Lidze - Wroinfo.pl

Śląsk Wrocław przechodzi dalej w Energa Basket Lidze

Śląsk Wrocław ostatecznie wygrywa 3:1 w serii z Treflem Sopot i melduje się w półfinale Energa Basket Ligi. Wojskowi zagrają teraz z koszykarzami z Zielonej Góry

Koszykarze Śląska Wrocław po bardzo zaciętym czwartym meczu awansowali do dalszej fazy play-off w ramach Energa Basket Ligi. Seria z Treflem Sopot gwarantowała ogrom emocji. Pierwsze dwa spotkania poszły Wojskowym dosyć gładko. W premierowym meczu pokonali Trefl na własnym parkiecie 76-71, a następnie poszli za ciosem deklasując rywala 91-72. Wystarczyło już zwyciężyć jedno spotkanie, aby cieszyć się z awansu

Potem rozpoczęły się starcia w Sopocie. W trzecim meczu serii, a jednocześnie pierwszym w trójmieście nasi koszykarze ulegli gospodarzom nieznacznie, bo po dogrywce przegrali 92-90. Zwycięstwo to poprawiło morale graczy z Sopotu przed czwartym meczem serii. W ostatniej rozgrywce po czterech kwartach wynik wynosił 68-68, co doprowadziło do kolejnej dogrywki w serii. Ostatecznie jednak Wojskowi zachowali zimną krew i zwyciężyli 83-81.

Kolejnym rywalem Śląska Wrocław zostanie lider sezonu zasadniczego, Enea Zastal BC Zielona Góra. Starcie odbędzie się 13 kwietnia.