Mała pancerniczka ma już imię! Wybrali je internauci - Wroinfo.pl

Mała pancerniczka ma już imię! Wybrali je internauci

Urodzona w lutym, we wrocławskim zoo, pancerniczka ma już imię. Nawiązuje ono do jednego z bohaterów kultowego serialu "Przyjaciele".
pixabay.com

W lutym na świat przyszedł przedstawiciel mało poznanego i zagrożonego gatunku – pancernik południowy. W naturze występuje on w Ameryce Południowej – Argentynie, Boliwii, Brazylii oraz Paragwaju. To jeden z mniejszych gatunków pancerników – dorosły osobnik osiąga wysokość do 15 cm, przy 30 cm długości ciała i masie do 1,5 kg.

Domem nowonarodzonej pancerniczki jest wrocławskie zoo. Jej rodzice to 7-letnia Hermiona i 9-letni Denver. Obecnie mieszkają na zapleczu zoo. Więcej poniżej:

Internauci wybrali imię!

Pod koniec marca pracownicy ogrodu ogłosili na Facebooku, że szukają imienia dla samiczki. Padło ponad 800 propozycji. Przedstawiciele wrocławskiego zoo wybrali cztery imiona z największą liczbą polubień. W finale znalazły się Hope, Hervera, Puszka, a także Rossi. Serce internautów zdobyło imię Rossi, na które oddano 2,4 tys. głosów.

Imię Rossi nie jest jednak przypadkowe. Nawiązuje do jednego z głównych bohaterów serialu “Przyjaciele”. W jednym z odcinków Ross Geller, grany przez Davida Swchimmera, przebrał się za pancernika podczas świąt Bożego Narodzenia.

O wybranym imieniu poinformowało Zoo Wrocław na swoim Facebooku:

Rossi – pancerniczka urodzona w ZOO Wrocław

ROSSI ❤ To imię wygrało zdobywając 2️⃣4️⃣3️⃣6️⃣ głosów 💥 Chyba musimy nadrobić zaległości i obejrzeć Przyjaciół 🤣Imię zaproponował Pan Kuba Łuczak, gratulujemy (i trochę zazdrościmy)👏❣ Pancernik z filmu urodził się w naszym Zoo kilka lat temu. Matka nie chciała się nim opiekować, dlatego musieliśmy odchować go sami.Rossi jest wspaniale zaopiekowana przez mamę ❤ Do tego stopnia, że małą ukrywa przed czujnym okiem opiekunów i kamer 😁 Na razie dajemy im spokój, ale obiecujemy że niedługo pojawi się film z ROSSI w roli głównej 👋

Posted by ZOO Wrocław on Friday, April 2, 2021