Pokazali mężczyźnie drogę. Nie wiedzieli, że chwilę wcześniej okradł ich mieszkanie - Wroinfo.pl

Pokazali mężczyźnie drogę. Nie wiedzieli, że chwilę wcześniej okradł ich mieszkanie

Złodziej był na tyle sprytny, żeby włamać się do domu jednorodzinnego, ale zgubił się w drodze na przystanek. Teraz grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

pixabay.com

Wieczorową porą para wracała ze spaceru. W pewnym momencie zaczepił ich niegroźnie wyglądający mężczyzna, który zapytał o drogę do pętli autobusowej. Po wskazaniu mu kierunku, nieznajomy pośpiesznie odszedł.

Chwilę później właściciele domku jednorodzinnego zauważyli otwarte drzwi balkonowe. Wydało im się to dziwne, ponieważ byli przekonani, że przed wyjściem przymknęli balkon. Po wejściu do środka zauważyli, że ktoś ukradł telefon komórkowy.

Nagrania z monitoringu uchwyciły złodzieja

Para poinformowała policjantów z Komisariatu Wrocław-Leśnica o włamaniu do domu. Zainstalowany na posesji monitoring pozwolił na szybką ocenę sytuacji. Okazało się, że złodziejem jest ten sam mężczyzna, z którym chwilę wcześniej rozmawiali na ulicy.

Pokrzywdzony szybko interweniował i ruszył w kierunku złodzieja. Chwilę później to policjanci złapali włamywacza. Okazało się, że to 39-letni mieszkaniec Wrocławia. Mężczyzna przyznał się do popełnienia przestępstwa i oddał skradziony telefon. Zachowanie 39-latka wskazywało na upojenie alkoholowe. Tym samym na komisariacie zbadano go alkomatem. Miał on ponad 2 promile.

Za kradzież z włamaniem grozi mu teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności.

>