Wizyta policji na siłowni. Ich celem nie była aktywność fizyczna, tylko kontrola klubu - Wroinfo.pl

Wizyta policji na siłowni. Ich celem nie była aktywność fizyczna, tylko kontrola klubu

W miniony piątek siłownię Hasta La Vista skontrolowali policjanci. Funkcjonariusze spisali kilkadziesiąt osób oraz siłą wyprosili przebywających tam ludzi. Centrum Sportowe zapewnia jednak, że działa legalnie.
facebook.com/ Hasta La Vista

Kilkunastu policjantów skontrolowało działające przy ul. Góralskiej centrum sportowe. O interwencji poinformował klub Hasta La Vista na swoim Facebooku:

W dniu 09.04.2021 policja w sposób siłowy wyprosiła wszystkie osoby korzystające z obiektu, stojąc na stanowisku, że z obiektu mogą korzystać tylko osoby powołane do kary narodowej przez Polski Związek Sportowy w Sportach Olimpijskich, co jest niezgodne z obowiązującym rozporządzeniem w sprawie ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii i opinią Radcy Ministra w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia dzisiejszego.

INFORMACJA Z DNIA 12.04.2021W dniu 09.04.2021 policja w sposób siłowy wyprosiła wszystkie osoby korzystające z…

Posted by HASTA LA VISTA on Friday, April 9, 2021

25 aut policyjnych

W nalot na centrum sportowe Hasta La Vista zaangażowano 25 aut policyjnych. Jak wynika z relacji internautów spisano dziesiątki osób. Wszyscy klienci zostali zmuszeni do opuszczenia obiektu i wobec nich zostaną przeprowadzone czynności pod kątem możliwości popełnienia wykroczenia związanego z nieprzestrzeganiem zakazów wynikających z przepisów o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych. 

Natomiast właściciel może zostać pociągnięty do odpowiedzialności karnej w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa z art. 165 Kodeksu karnego:

Kto sprowadza niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia wielu osób albo dla mienia w wielkich rozmiarach, powodując zagrożenie epidemiologiczne lub szerzenie się choroby zakaźnej, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Centrum zapewnia, że działa legalnie

Właściciel Centrum Sportowego Hasta la Vista wystosował pismo do Komisariatu Policji Wrocław Stare – Miasto oraz Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, gdzie wskazuje, że interwencja była niezgodna z obowiązującym rozporządzeniem.

Klub wskazuje, że posiada aktualną, pozytywną decyzję sanepidu, a do działań policji będzie się odwoływał. Ponadto wszystkie osoby spisane przez policję na terenie Centrum Sportowego Hasta la Vista z tytułu korzystania z usług obiektu otrzymają od klubu darmową pomoc prawną.

Więcej informacji na Facebooku Hasta La Vista:

Informacje z dnia 12.04.2021:zachęcamy do zapoznania się z bieżącymi informacjamiinterwencje policji, pomoc…

Posted by HASTA LA VISTA on Monday, April 12, 2021
>