Janowski ze zwycięstwem na inaugurację cyklu Grand Prix - Wroinfo.pl

Janowski ze zwycięstwem na inaugurację cyklu Grand Prix

Świeżo upieczony wicemistrz Polski zwyciężył na inauguracje cyklu Grand Prix. Świetną dyspozycję zaprezentowali wrocławscy żużlowcy.
fot. pixabay

Tegoroczne zmagania w ramach cyklu Grand Prix rozpoczęły się w Pradze. Na inaugurację zmagań o tytuł najlepszego żużlowca na świecie zwyciężył zawodnik Sparty Wrocław, Maciej Janowski.

Kapitan Sparty prezentował się wspaniale od samego początku zawodów. Regularnie zdobywał wysokie lokaty w poszczególnych biegach, jedynie raz powinęła mu się noga, gdy skończył na czwartej pozycji i w konsekwencji nie zdobył punktów. To był jednak jedynie wypadek przy pracy i oprócz tego biegu Janowski prezentował się wspaniale.

Dzięki tym wynikom Janowski bezproblemowo dostał się do półfinału. Co ciekawe oprócz niego wystąpiło w nim dwóch innych zawodników Sparty – Tai Woffinden i Artiom Łaguta. Oznaczało to, że jeden z zawodników wrocławskiej drużyny niestety odpadnie na tym etapie zawodów. Ostatecznie do finału awansowali Janowski i Woffinden. Oprócz nich udział w ostatnim etapie Grand Prix wzięli udział inni zawodnicy PGE Ekstraligi, Fredrik Lindgren i Emil Sajfutdinow.

Tam jednak pierwszy na metę dojechał Janowski. Polski zawodnik dzięki temu prowadzi w klasyfikacji Grand Prix z 20 punktami na koncie.

>