Skatepark w parku Tysiąclecia coraz bliżej realizacji - Wroinfo.pl

Skatepark w parku Tysiąclecia coraz bliżej realizacji

Pojawiła się koncepcja nowego skateparku we wrocławskim parku Tysiąclecia. Przed wakacjami miasto ogłosi przetarg na jego wykonanie.
fot. wroclaw.pl

Nowy skatepark powstanie w okolicach toru wrotkarskiego WTC Spartan przy ul. Sukielickiej. Będzie to otwarty obiekt o powierzchni ponad 700 tys. mkw. Skatepark powstanie obok centrum sportów wrotkarskich, które także jest w trakcie przetargu.

Nowoczesny obiekt dla miłośników deski i nie tylko

Skatepark ma być nowoczesnym obiektem, dobrze zaprojektowanym pod każdym względem. Miłośnicy tego typu sportów będą mogli w tym miejscu doskonalić swoje umiejętności, a w przyszłości organizowane tutaj będą zawody dla dzieci i młodzieży.

Skatepark po konsultacjach z Komisją ds. Infrastruktury przy Polskim Związku Sportów Wrotkarskich został uznany za bezpieczny i bez błędów konstrukcyjnych.

Z obiektu będą mogli nie tylko korzystać wyczynowcy, ale także amatorzy, a to wszystko dzięki elementom które powstaną na terenie skateparku.

Nowy skatepark w parku Tysiąclecia na Nowym Dworze ma powstać do października 2021 roku, a koszt inwestycji wyniesie 600 tys. zł.

Co znajdzie się w skateparku?

Obiekt będzie się składał z pięciu elementów, a skorzystać będą mogły z nich osoby jeżdżące na deskorolce, BMX-ie, rolkach oraz hulajnodze.

  • Roll-in + Quarter Pipe + Bank Ramp i Quarter Pipe 2 poziomy
    To elementy, które służą do rozpędzania się na środkowe przeszkody skateparku i wykonywania różnego rodzaju ewolucji. Elementy można łączyć, tworząc w ten sposób ścianę, na której można dodatkowo zamocować poręcze, grindboxy, schody.
  • Jumpbox+ Funbox+ Schody z poręczami + Piramida 1 Jumpbox + Funbox
    Urządzenia te znajdą się w samym centrum skateparku. Jumpbox służy do wykonywania wyskoków w powietrze. Najczęściej korzystają z nich rowerzyści, rolkarze oraz osoby jeżdżące na hulajnogach. Natomiast Funbox to urządzenie, z którego najchętniej korzystają skateboardziści.
  • Grindbox 10 + Grindbox 2 + coping
    Na tych urządzeniach można uczyć się nowych trików. Służą one także do zabawy. Uzupełniają płytę skateparku oraz stanowią liczne urozmaicenia.

Poręcz prosta
Tak samo jak poprzednie elementy także służy do wykonywania trików.

>