Wrocławscy koszykarze z brązowym medalem Energa Basket Ligi - Wroinfo.pl

Wrocławscy koszykarze z brązowym medalem Energa Basket Ligi

Wojskowi zwyciężają w dramatycznych okolicznościach w meczu o trzecie miejsce Energa Basket Ligi z Legią Warszawą.

Ostatnie spotkanie serii pomiędzy Legią Warszawa a Śląskiem Wrocław było swoistym thrillerem. Gdyby ten mecz był filmem, to reżyserowałby go na pewno Steven Spielberg.

Pierwszą kwartę wygrała Legia. Legionistom zwycięstwo w niej przyszło dosyć gładko. Wygrali 24 do 11. W kolejnej kwarcie górą już byli gracze Śląska, którzy wzięli się za odrabianie strat po pierwszej kwarcie. Trzecią kwartę po równej grze wyszarpnęli ponownie gracze Legii.

Ostatnia kwarta wygrana przez Śląśk 17:20, co w kontekście całego meczu dawało remis 76:76.

Wtedy właśnie doszło do dogrywki, gdzie gracze Legii w ostatniej minucie spotkania prowadzili 2 punktami. Heroicznym zagraniem popisał się Stewart, który postawił wszystko na jedną kartę i w ostatnich sekundach trafił za trzy, czym dał brązowy medal Śląskowi Wrocław

Dzięki temu trafieniu ostatecznie Śląsk wygrywa w serii z Legią 2:1 i kończy rozgrywki jako brązowy medalista Energa Basket Ligi.