Wrocławskie MPK gra z Wielką Orkiestrą! Wystawili na aukcję... autobus - Wroinfo.pl

Wrocławskie MPK gra z Wielką Orkiestrą! Wystawili na aukcję… autobus

Firmy i organizacje z całej Polski angażują się w Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Na nietypową formę zaangażowania się w akcję wpadło MPK we Wrocławiu. Miejski przewoźnik przeznaczył na charytatywną aukcję jeden ze swoich starych autobusów.
fot. MPK Wrocław

“Godna emerytura”

Na aukcję trafi autobus Volvo 7000 o numerze bocznym 7004. Wrocławianom służył przez 17 lat. To model który został już wycofany z taboru – został zastąpiony przez pojazdy marki Solaris i Mercedes-Benz. Teraz wrocławski przewoźnik liczy na to, że pojazd czeka godna emerytura w nowych rękach.

#VolWOŚP po raz pierwszy‼️Wylicytuj autobus MPK podczas WOŚP ❤️➡ Pytaliście nas co stanie się z ostatnimi autobusami…

Posted by MPK Wrocław on Thursday, January 7, 2021

Licytacja rozpoczęła się od “symbolicznej” kwoty 70,04 złotych. Aktualnie kwota przekroczyła 8 tysięcy złotych. Oprócz autobusu, na aukcję trafiło również pióro marki Parker, którym podpisano umowy na zakup 46 nowych tramwajów dla MPK. Aukcje dostępne są poniżej:

Autobus Volvo 7000

Czarne pióro Parker

Najpiękniejsza orkiestra na świecie

W tym roku czeka nas 29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Coroczna akcja na rzecz zakupu sprzętu dla szpitali mobilizuje miliony Polaków w całym kraju. Charakterystyczne, czerwone naklejki z serduszkiem na dobre wpisały się w krajobraz jaki kojarzymy z początkiem roku. Finał Orkiestry miał odbyć się w tą niedzielę, jednak ze względu na panującą do 17 stycznia kwarantannę narodową, impreza została przełożona na 31 stycznia w niedzielę.