Strajk Kobiet nominowany do Nagrody Wrocławia - Wroinfo.pl

Strajk Kobiet nominowany do Nagrody Wrocławia

Ogólnopolskiego Strajku Kobiet nie trzeba nikomu przedstawiać. Historia tego niezależnego ruchu społecznego rozpoczęła się w 2016 r. właśnie we Wrocławiu. Za swoją pracę na rzecz miasta i kobiet, Strajk Kobiet został nominowany przez Radnych Dominika Kłosowskiego, Czesława Cyrula i Bartłomieja Ciążyńskiego do Nagrody Wrocławia.
fot. Strajk Kobiet

Zgodnie z Uchwałą Rady Miejskiej Wrocławia z dnia 16 stycznia 1993 r. ustanowiono trzy wyróżnienia – Civitate Wratislaviensi Donatus dla osób odgrywających istotną rolę w życiu społecznym, gospodarczym i kulturalnym Wrocławia, Nagroda Wrocławia – całokształt pracy na rzecz miasta oraz Nagroda Prezydenta Wrocławia przyznawana za działalność i osiągnięcia w mijającym roku.

Nagrody przyznawane są 24 czerwca – w dniu Święta Wrocławia, a zarazem patrona miasta, św. Jana Chrzciciela.

W tym roku nominowanym do nadania Nagrody Wrocławia został Strajk Kobiet.

Takie miłe info! Bardzo dziękujemy za tą nominację! 💪 #StrajkKobiet #OgólnopolskiStrajkKobiet

Posted by Strajk Kobiet Wrocław on Tuesday, March 23, 2021

Strajk Kobiet nominowany do Nagrody Wrocławia

Nagroda Wrocławia przyznawana jest dla osób i instytucji za całokształt ich pracy na rzecz miasta. Uprawnionymi do składania wniosków o nadanie tytułu są: Przewodniczący Rady Miejskiej Wrocławia oraz jej komisje, Prezydent Wrocławia, a także organizacje działające na terenie miasta.

Strajk Kobiet został nominowany do tegorocznej nagrody przez Radnych Dominika Kłosowskiego, Czesława Cyrula oraz Bartłomieja Ciążyńskiego. Jak wskazują w poście skierowanym do wrocławskiej grupy Strajku Kobiet:

Uważamy, że zasłużyłyście na Pokojową Nagrodę Nobla, ale mamy nadzieje, że wrocławskie wyróżnienie przyznawane przez Radę Miejską też sprawi Wam przyjemność.

Strajk Kobiet we Wrocławiu

Ogólnopolski Strajk Kobiet zorganizował w Polsce oraz zagranicą tysiące akcji protestacyjnych na rzecz poszanowania praw kobiet, praw człowieka, równouprawnienia i praworządności. Historia tego niezależnego ruchu społecznego rozpoczęła się w 2016 r., kiedy to występująca na zgromadzeniu we Wrocławiu Marta Lempart wezwała obywateli do protestu kobiet w Polsce 3 października 2016.

Inicjatorzy Ogólnopolskiego Strajku Kobiet wskazują, że są:

oddolnym, niezależnym ruchem społecznym wkurzonych kobiet i wspierających nas rozumnych mężczyzn. Protestujemy i działamy na rzecz praw kobiet, demokracji, Polski dla wszystkich, mobilizując się w ponad 150 miastach w Polsce – 90% z nich to miejscowości mniejsze niż 50 000 mieszkańców, co jest naszą największą siłą i dumą.

>